Press "Enter" to skip to content

Відбув покарання за розбій і пішов вимагати назад кошти у адвоката

  • 233
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

У далекому 2011 році, в Шевченківському районі міста Києва, чоловік напав на приватного підприємця, вдарив гантелею по голові іншого та привласним собі його сумку із грошима.

Почалося кримінальне провадження за статтею 187 КК України («Розбій»). Працівники карного розшуку та слідство зробило свою справу. На суд обвинувачуваний найняв собі адвоката, але докази були настільки беззаперечними, що нападник отримав 10 років позбавлення волі.

Звільнившись через 6 років за «законом Савченко», осудний вирішив, що його адвокат погано виконав свою функцію (6 років назад) і пішов до нього вимагати свої кошти назад. До сплаченої суми він ще додав «моральну компенсацію» і загалом «набігло» 30 тис доларів. Щоб правозахиснику було більш зрозуміло, чоловік взяв із собою 19-річного сина та товарища 60 років.

Адвокат, розуміючи, що ця ситуація може напряму загрожувати його життю та здоров‘ю, погоджується заплатити. Разом з тим іде в поліцію Оболонського району, де пише заяву про вимагання.

Сьогодні оперативники спільно зі слідчими, за процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури та із залученням бійців полку поліції спецпризначення №1 провели контроль за вчиненням злочину, а відтак під час передачі грошей в одному із ресторанів затримали колишнього ув’язненого, а також його сина та приятеля.

Скоріше за все, тепер вже трьом громадянам, необхідно буде знову користуватися послугами адвоката, оскільки відкрито нове кримінальне провадження за статтею 189 КК України («Вимагання»).

Коментар начальника Оболонського УП Михайла Ніконова:

«Провівши шість років у в’язниці, колишній підзахисний нещодавно звільнився із місць позбавлення волі за так званим «законом Савченко» й прийшов до адвоката за моральною та матеріальною компенсацією. Чоловік вимагав повернути йому 30 тисяч доларів США, які, на йогу думку, правозахисник не заслужив».

За матеріалами поліції міста Києва