Оперативні новини Києва

100 тисяч гривень за захист: у Київській області жінка придбала "капсулу життя" для своєї квартири (відео) - Деталі | Експрес онлайн

За словами Катерини, ця споруда захистить її від уламків ракет та "шахедів", ставши справжнім порятунком для її психічного стану.

Катерина Сторожук, директорка мультимовної школи в Київській області, знайшла оригінальний спосіб захистити себе під час повітряних тривог в умовах жорстокої війни, що триває між Росією та Україною.

Щойно вона усвідомила, що ворожі "Шахеди" пройшли над її вулицею, жінка вирішила придбати "капсулу життя" за 100 тисяч гривень. Разом із братом та його товаришем вона встановила цей пристрій у кімнаті свого приватного будинку і тепер ховається там під час ракетних та дронових атак.

"Я сама з Ірпеня Київської області, - розповіла жінка у своєму відеоролику. - 24 лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення, я була в аеропорту "Бориспіль", їхала на відпочинок, який не відбувся. Перші ракети прилетіли по аеропортах і по "Борисполю". Я бачила ці вибухи, вони були у мене за спиною. Під час окупації Київщини ми мешкали неподалік Ірпіня, в одному зі селищ, потім повернулись в Ірпінь. Почались обстріли, блекаути. Коли ще не було "Шахедів", то ситуація була більш-менш, я могла спати. Влітку минулого року я придбала будинок в Бучі, майже місяць я не спала через польоти "Шахедів".

За її словами, останньою краплею стало те, що поруч з її будинком одного разу почали шукати уламки дронів. "Я зрозуміла, що така реальність. До найближчого укриття треба йти декілька кілометрів. Тобто коли летить балістика, то взагалі варіантів немає. Залишається тільки сидіти у ванній кімнаті. Почала замислюватись про те, що робити. Якщо я не можу спати, то не можу працювати. Я директор школи, в мене велика команда, тому я не можу підвести себе та всіх. Почала шукати варіанти того, що можно купити для безпеки. Будівництво укриття -- це дуже дорого, декілька мільйонів. І довго. Крім того, не хотілось щоночі ходити спати під землю. Випадково в інтернеті я знайшла відео тестування "капсули життя". Я купила цей металевий виріб, мій брат разом з другом зібрали його протягом декількох годин. В першу ніч під час тривоги я виспалась".

Відповідаючи на запитання про свої відчуття в цій металевій конструкції, Катерина зазначає, що не відчуває жодних незручностей. За її словами, ця споруда стала справжнім порятунком для її психічного стану. "Я знаю, що деякі люди можуть спати спокійно навіть під час обстрілів. Я ж не можу заснути через свою психологічну травму. І таких, як я, чимало", — ділиться Катерина Сторожук.

Жінка визнає, що від прямого влучання ракети її конструкція навряд чи захистить, а от від уламків обов'язково захистить.

Катерина також відповіла скептикам, які критикували її крок у соцмережах. "Називали і шкатулкою, і труною. Казали, що маючи 100 тис. грн, можна виїхати за кордон і почати нове життя. Я відповіла, що, по-перше, за 2500 доларів ти не виїдеш за кордон і не почнеш нове життя. Я відповіла, що для мене краще жити в Україні і спати в капсулі, тому що мій дім -- Україна, тут частина мого життя", -- каже Катерина.

У свою чергу, представники ДСНС України повідомили ТСН, що в країні не було зафіксовано випадків, коли рятувальники натрапляли на так звані "капсули життя" під завалами приватних чи багатоквартирних будинків. Тому на основі наявних даних неможливо зробити обґрунтовані висновки про їх ефективність.

Слідкуйте за нами на Facebook, аби бути в курсі новин "Експресу"!

Читайте також