11 груп чоловіків отримають можливість виїзду за межі країни з 1 березня: кому саме буде надана ця можливість.

Деякі чоловіки мають обґрунтовані причини для перетворення кордонів.
В Україні продовжено воєнний стан та мобілізацію до травня у зв’язку з триваючими бойовими діями. Через ці обмеження переважна частина чоловіків не має можливості залишити країну. Дізнайтеся на УНІАН, хто має право виїхати за кордон та чи дозволено виїзд з України у віці 17 років.
Дослідимо, як чоловікові сьогодні вийти за межі України. В даний час виїзд чоловіків за кордон регулюється законами, що стосуються мобілізації. Право на безперешкодний виїзд мають:
Хочемо звернути увагу, що починаючи з 27 лютого водії, які здійснюють перевезення медичних та гуманітарних вантажів, зможуть перетинати кордон на загальних підставах. Уряд скасував правило, за яким обласні або Київська міська військова адміністрація, а також Міністерство розвитку громад ухвалювали рішення про виїзд цих осіб з України.
Виїжджати можуть чоловіки, у яких близькі родичі загинули на полі бою або вважаються зниклими безвісти. Випускають і представників чоловічої статі з інвалідністю незалежно від групи. Військові можуть виїхати за кордон, якщо на них там чекає реабілітація або лікування.
Оскільки обмеження стосується чоловіків, які старше 18 і молодше 60, то особи поза цими віковими рамками спокійно можуть виїжджати.
При плануванні перетину кордону важливо мати при собі всі необхідні документи, що підтверджують право конкретного громадянина на виїзд з України. Остаточне рішення про пропуск залишається за працівником державної прикордонної служби.
Для жінок немає жодних обмежень, навіть якщо вони зареєстровані в військовому обліку. Єдине виключення становлять українки, які підписали контракт і вирушили на службу в армію.
По-перше, чоловіки, які не підлягають військовій службі і зняті з обліку, мають право перетинати кордон. Для цього їм необхідно пред’явити прикордоннику відповідний документ.
Водночас, наявність відстрочки від мобілізації не гарантує автоматичного права на виїзд за межі країни. Наприклад, українці з інвалідністю, які отримали відстрочку, мають можливість виїзду, тоді як студенти, що були тимчасово звільнені від служби, не можуть покинути територію країни.
Чоловіків, які мають бронь, пропускають через кордон лише в тому випадку, якщо вони вирушають у службову поїздку. Вони мають право залишати країну на термін, вказаний у відповідному відрядному листі. Для цього прикордоннику необхідно надати підписаний указ про відрядження та підтвердження бронювання.
Як ми вже підкреслювали, студентів, як правило, не відпускають за межі країни. Для того щоб отримати можливість виїзду, вони повинні навчатися на стаціонарній формі, брати участь в академічних обмінах і не бути призовниками. Додатково, студент повинен здобувати освіту за спеціальностями, пов'язаними з фармацевтикою, ветеринарією або медициною.
Найзручніше подорожувати багатодітним батькам. Головна умова – відсутність боргів по аліментам, а також наявність інформації про них у системі "Оберіг". Крім того, знадобляться документи на всіх дітей.
А ось опікун так просто виїхати може тільки якщо його опікун уже за кордоном і на консульському обліку. В іншому разі перетинати кордон вони мають разом.
Раніше УНІАН розповідав, чи буде мобілізація студентів у березні.