Оперативні новини Києва

205 військових ув'язнених - вдома: з яких фронтів повернулися солдати.

Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Обмін ув'язненими. Зображення: Координаційний центр.

"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності.

Ми здійснили їхнє повернення. Висловлюю щиру подяку всім, хто брав участь у цьому обміні. Особлива вдячність нашим партнерам, зокрема Обʼєднаним Арабським Еміратам, за їхній внесок та підтримку. Також дякую всім, хто не залишається осторонь і продовжує піднімати питання українців, які потрапили в полон.

"Кожного дня ми стаємо на захист наших громадян. Ми зробимо все можливе, щоб повернути додому кожного з них", - підкреслив президент.

Згідно з інформацією, наданою координаційним штабом, що займається питаннями військовополонених, серед нещодавно звільнених військовослужбовців є представники різних підрозділів Збройних Сил України. Серед них — особи з Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.

Додому прибувають три офіцери з України, а також 202 військовослужбовці - солдати та сержанти.

"Визволені Захисники обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також Захисники з гарнізону Маріуполя", - зазначили в коордштабі.

Сьогодні відбувся пʼятий обмін цього року та 64-й з початку повномасштабного вторгнення. З березня 2022 року в рамках переговорів та обмінів Координаційний штаб зміг звільнити 4757 українців.

"Щиро дякуємо за сприяння в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам та всім причетним структурам і організаціям за спільні зусилля заради визволення наших людей.

Кожен, хто був звільнений, отримає медичну підтримку та лікування, а також усі необхідні предмети, включаючи одяг і засоби особистої гігієни на початковий період. Крім того, будуть проведені виплати грошових компенсацій за час перебування в полоні, а також надана одноразова фінансова допомога.

"Звільнені захисники отримають можливість пройти курс реабілітації та реінтеграції після тривалого перебування в російському полоні", - зазначили в координаційному штабі.

Читайте також