4 унікальних рецепти від наших читачів: як відновити здоров'я після свят - На пенсії
У стані сп'яніння корисним може бути напій із узвару з розмарином.
На святковому столі я завжди намагаюся мати смачний напій, який допоможе втамувати спрагу та зменшити легке сп'яніння. Мій улюблений варіант – узвар з розмарином. Цей напій не тільки приємний на смак, але й має корисні властивості для людей похилого віку.
На трилітрову каструлю знадобиться 500 грамів сухофруктів (я беру різні - яблука, груші, сливи, родзинки , чорнослив - так виходить смачніше), 2-3 столові ложки цукру, 4 гілочки розмарину.
Я доводжу воду з фруктами до кипіння і додаю цукор — особисто мені до вподоби, коли узвар має помірну солодкість. Моя подруга натомість використовує мед замість цукру. Після того, як рідина закипіла, я знімаю каструлю з вогню і додаю великі шматочки або цілі гілочки розмарину. Потім накриваю каструлю кришкою і залишаю настоюватися. Через годину узвар буде готовий. Деяким подобається насолоджуватися ним охолодженим, якщо він постоїть кілька годин у холодильнику.
Лілія Круть із Житомирської області.
Які ж свята обходяться без гучних розваг і трішки спиртного? У мене ж ввечері завжди з’являється дискомфорт у голові. Я швидко стомлююся. Тому, щоб вранці не прокидатися зовсім знесиленою, я вдаюся до простого масажу.
Масаж певних точок може ефективно зменшити напруження в голові та полегшити головний біль. Рекомендується почати з області чола, поступово переходячи до потилиці, а потім до вух і шиї. Крім того, варто звернути увагу на масаж зони між бровами та двох точок, розташованих біля основи брів, по обидва боки від перенісся. Ці зони можуть допомогти зняти напруження в області очей та голови, а їх масаж сприятиме розслабленню.
Після масажу роблю легкі вправи - голова рухається праворуч - ліворуч, вниз - догори. За декілька хвилин головний біль зазвичай відступає".
Наталія Комарова, місто Хмельницький.
Звісно, під час святкувань, коли переповнюють емоції, виникають спогади, а також присутній деякий алкоголь, важко уникнути підвищення артеріального тиску. Я віддаю перевагу знижувати його не медикаментозно, а за допомогою смачніших альтернатив.
Серед методів швидкого зниження артеріального тиску без медикаментів, я рекомендую споживати зелений чай, який не є гарячим. Також можна звернути увагу на мʼятний чай або каркаде, які мають позитивний вплив. Однак варто бути обережними з каркаде для тих, у кого спостерігається підвищена кислотність шлунка, оскільки це може призвести до легкого дискомфорту в животі.
Можна також зробити компрес із яблучного оцту - прикласти змочену в ньому тканину до чола або до стоп на 10-15 хвилин. Зазвичай після цих процедур тиск трохи спадає, але не до норми, про це треба памʼятати і не вживати надмірних доз спиртного".
Людмила Ларчук, регіон Київ.
Як і чимало жінок, я вмію смачно готувати і насолоджуюсь їжею. Проте минулого року я пережила ситуацію, яка кардинально змінила моє сприйняття святкового переїдання.
На Новий рік нас із чоловіком запросили друзі. Ми - люди літні, маємо невеликі пенсії, і щось дуже смачне готуємо лише на свята. Тому і зʼїсти за святковим столом хочеться всього потроху. Але цього виявилося для мене достатньо, аби я відчула важкість у шлунку і навіть нудоту.
Серед гостей була лікарка, яка порадила мені трохи походити, глибоко дихаючи. Потім, хвилин через десять, принесла мені чорний чай без цукру і наполягла, аби я його випила. Останнім акордом стало активоване вугілля. Десь 5-6 подрібнених таблеток. За хвилин двадцять я почувалася нормально.
Лікарка роз’яснила, що з віком, а минулого року я відзначила свій 84-й день народження, багато продуктів можуть почати діяти на організм не зовсім позитивно. Тому важливо уникати переїдання, робити паузи під час святкових застіль і обов’язково трохи рухатися, виходячи з-за столу, щоб сприяти кращому травленню.