Оперативні новини Києва

8 грудня: Що святкуємо сьогодні, всі деталі про цей день

ДЕНЬ 1019: АГРЕСІЯ РОСІЇ - DAY 1019: RUSSIAN AGGRESSION

В Україні 8 грудня святкують День доброчинності.

Ще сьогодні Світовий день хорового виконання.

Православна церква відзначає день пам'яті святої Анфіси з Риму.

Католицька церква святкує Другу неділю Адвенту.

День благодійності

У другу неділю грудня в Україні відзначається День благодійності.

Це свято національного масштабу, яке вшановує тих, хто займається благодійною діяльністю, було засноване указом президента України В. Ющенка № 1220/2007, виданим 13 грудня 2007 року, і з того часу його відзначають щороку.

Встановлене з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій.

Світовий день хорового виконання

Щороку в другу неділю грудня весь світ відзначає День хорового співу (День хору).

Хорове мистецтво є найбільш поширеним жанром музики, що своїм корінням сягає часів Стародавньої Греції. Цей вид вокального виконання сприяє розвитку пам'яті, слухового сприйняття та інтонаційних навичок. Хорове співання об'єднує людей, виховує в них комунікативні навички, працелюбність і терпіння. Дослідження підтверджують, що спів має позитивний вплив на загальний стан здоров'я.

звільняє від страждань, приносить радість і безліч позитивних емоцій.

Свято подорожуючого в часі

В інтернет-просторі ця ідея виникла більше двох десятиліть тому завдяки шанувальникам жанру фантастики. Саме вони запропонували креативний підхід до святкування, в якому люди почали втілювати образи персонажів, що прибули з інших епох.

Цього дня народилися:

Сьогодні ми відзначаємо 180-річчя з дня народження Еміля Рено (1844-1918), видатного французького винахідника, художника та популяризатора науки.

140 років від дня народження Павла Олександровича Гнідича (1884-1919?), українського дослідника фольклору, етнографа та літературознавця.

140 років від дня народження Юліана (Юліяна) Опільського (справж. - Юрій Львович Рудницький) (1884-1937), українського письменника, педагога;

125 років від дня народження Миколи Васильовича Горбаня (1899-1973), українського історика, архівіста, краєзнавця, письменника, громадського діяча. Дату народження подано за ЕІУ, УЛЕ, довідником "Провідники духовності в Україні"; за іншими даними народився 20.12.1899 р., 22.12.1899 р.;

120 років від дня народження українського мистецтвознавця Павла Миколайовича Жолтовського (1904-1986).

Сотий ювілей Якова Леонтійовича Муляра (1924-1988).

українського письменника, драматурга, журналіста.

Ще цього дня:

У 1919 році коаліція союзних держав, що входила до складу Антанти, офіційно визнала "лінію Керзона" як східний кордон Польщі. Це призвело до легітимації анексії Польщею певних українських етнічних територій, таких як Холмщина, Підляшшя, Лемківщина та Посяння.

1941 рік - Сполучені Штати Америки та Великобританія оголосили війну Японії.

1963 рік — це рік, коли в Римі було засновано Український католицький університет святого Климента.

1987 - У Вашингтоні генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності;

1991 рік - У Біловезькій Пущі відбулася зустріч керівників України, Білорусі та Росії. Ця зустріч увінчалася підписанням Біловезької угоди, яка офіційно зафіксувала припинення існування Радянського Союзу як державної одиниці.

1991 - Під час позачергового засідання уряду Чехо-Словацької Федеративної Республіки було прийнято рішення визнати незалежність України.

У 1994 році команда науковців під керівництвом Сігурда Хофманна в Центрі дослідження важких іонів імені Гельмгольца здійснила синтез хімічного елемента з атомним номером 111, який отримав назву рентгеній на честь Вільгельма Рентгена, винахідника X-променів.

У 2004 році Верховна Рада України прийняла рішення про внесення поправок до Конституції, що стосуються місцевого самоврядування, а також ухвалила закон "Про особливості застосування закону України 'Про вибори Президента України' під час повторного голосування в грудні 2004 року".

У 2010 році SpaceX здійснила другий запуск ракети Falcon 9 та перший запуск космічного корабля Dragon, ставши першою приватною компанією, якій вдалося успішно вивести на орбіту та безпечно повернути назад космічний апарат.

2010 - Японський космічний апарат IKAROS з живленням від сонячного вітрила - пролетів повз планету Венера на відстані 80 000 км;

2013 - О 18:00 у Києві під час мітингу на Євромайдані повалено пам'ятник Леніну на Бессарабці.

Цього дня православна церква вшановує пам'ять святої Анфіси Римської, яка постраждала за християнську віру в 5 столітті.

Анфіса була дружиною високопосадовця Римської імперії та сповідувала християнство. За легендою, її хрестив святий Амвросій Медіоланський, пам'ять якого святкується напередодні. Одного разу, дружина градоначальника звернулася до Анфіси з пропозицією прийняти аріанське хрещення, яке заперечувало єдність Бога-Отця та Ісуса Христа.

Анфіса відмовилася, і за звинуваченнями тієї жінки її спалили на вогнищі.

Друга неділя Адвенту

Друга неділя Адвенту (католицька традиція) святкується через тиждень після першої неділі цього періоду. У цей день запалюється Свічка пророцтва, а також друга свічка в адвентському вінку — Віфлеємська свічка. Віфлеємська свічка символізує прихід на землю Ісуса, Сина Божого, який народився від Діви Марії. Це яскравий знак підготовки до зустрічі з Немовлям Христом.

Термін "адвент" має свої корені в латинському слові "adventus", яке перекладається як "прихід" або "пришестя". Перші письмові свідчення про Адвент, що являє собою чотири тижні підготовки до святкування Різдва, датуються VI століттям (524 рік). У той час Синод єпископів у Лериді ухвалив рішення заборонити проведення весільних святкувань з початку Адвенту до свята Богоявлення.

У різних куточках планети виникли унікальні національні звичаї, що асоціюються з цим часом. Проте на початку третього тисячоліття найпоширенішими символами, які свідчать про початок Адвенту, стали вінок та Адвент-календар.

Читайте також