Мошенничество с несуществующим товаром: житель Херсона обманул бизнесменов на десятки тысяч валюты.

Житель Херсона разом зі спільниками організував серію шахрайств із продажем неіснуючих товарів на десятки тисяч доларів і євро. Суд продовжив йому обов'язки до 4 червня 2025 року, поки триває розслідування.
Заводський районний суд Миколаєва задовольнив клопотання прокурора Херсонської обласної прокуратури про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного у шахрайстві. Йдеться про чоловіка, якого підозрюють у серії афер на десятки тисяч доларів і євро, що тривали з 2018 по 2021 рік і охоплювали Київ, Херсон, Сумську область і навіть інші країни.
За версією слідства, фігурант справи разом із трьома спільниками організував шахрайську схему з продажу неіснуючих товарів -- пиломатеріалів і курячих яєць. Для цього було використано підконтрольне приватне підприємство "Масіс ПТМ", яке спочатку зареєстрували в Київській області, а згодом -- у Сумській. Від його імені відкрили рахунки у валюті в ОТП Банку, а в інтернеті з'явилися оголошення про вигідний продаж лісоматеріалів.
У 2021 році особа, що діяла за попередньою змовою, уклала підроблений контракт з першим потерпілим, який, нічого не підозрюючи, сплатив 12 тисяч 200 доларів США за дерев'яні матеріали, які так і не були доставлені. Незабаром після цього сума була переведена на рахунок іншої компанії - ТОВ "Аксельс Групп", звідки кошти були розподілені серед учасників злочинної схеми.
В іншій ситуації шахраї організували "екскурсію" на так зване справжнє підприємство поблизу Ямполя. Вони видавали себе за керівників інших компаній, підвозили клієнтів на розкішних автомобілях, демонстрували виробничі потужності та запевняли у наявності лісових ресурсів. В результаті представник литовської компанії перерахував їм ще 13 тисяч 230 євро.
Третій епізод пов'язаний із реалізацією курячих яєць. У столичному торговому центрі "Гулівер" один із підозрюваних видав себе за керівника ТОВ "Юг Агроднепр" і зумів переконати представника азербайджанської компанії "Pescado" у наявності великої партії продукції. За товар, який насправді не існував, було отримано ще 20 тисяч доларів США.
Згідно з рішенням суду, підозрюваний тривалий час уникав зустрічей зі слідчими та не з'являвся на їх виклики, внаслідок чого був оголошений у розшук. Встановити його місцезнаходження вдалося лише в лютому 2025 року, що дозволило відновити проведення розслідування.
Після розгляду справи суд ухвалив рішення, згідно з яким підозрюваний зобов'язаний залишатися за місцем проживання без попереднього дозволу, здати свій закордонний паспорт, а також інформувати про будь-які зміни у своєму місці роботи чи проживання. Ці вимоги залишаються в силі до 4 червня 2025 року. У разі порушення умов, йому можуть бути застосовані більш суворі запобіжні заходи або накладено штраф.
У справі триває досудове розслідування за ч. 3 ст. 190 КК України -- шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах.
Нещодавно суд у Миколаївській області ухвалив рішення про накладення арешту на активи одного з підприємств, що є фігурантом справи щодо привласнення фінансових коштів та сільськогосподарської техніки. Відповідно до даних слідства, у вересні 2024 року на загальних зборах було ухвалено рішення про звільнення директорки компанії, яку замінив новий керівник, що наразі виступає в ролі потерпілого. Проте колишня директорка встигла вивести кошти з рахунків підприємства та вивезти майно, включаючи техніку та інші товари.
Також у березні суд у Миколаєві ухвалив рішення щодо запобіжного заходу для жінки, підозрюваної в незаконному видобутку підземних вод. Відповідно до матеріалів справи, вона була учасницею злочинної групи, яку очолював колишній депутат Миколаївської міської ради. Воду, що видобувалася, реалізовували на міських пунктах продажу питної води.