Аптечні мережі перерахували 4,5 мільярда гривень до державного бюджету.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідну статистику.
Комплексна війна змусила українські аптечні мережі переглянути своє місце в суспільстві. Одним із нових ініціатив стали мобільні аптечні пункти (МАПи), які доставляють медикаменти до віддалених і прифронтових населених пунктів.
Такі "аптеки на колесах" працюють у Харківській, Херсонській, Сумській, Київській, Одеській, Рівненській та Волинській областях, де часто є єдиним способом отримати необхідні медикаменти.
Вони стали першою мережею в Україні, яка реалізувала подібний проєкт. Наразі компанія надає послуги через три мобільні пункти в двох регіонах, що охоплюють 154 населені пункти.
Протягом години роботи було надано допомогу більше ніж 30 тисячам пацієнтів. Соціальні програми компанії зосереджені на підтримці тих, хто вимагає особливої уваги.
Зокрема, "Аптека 9-1-1" активно підтримує дітей у прифронтових районах та дитячих будинках, забезпечуючи їм доступ до медичної допомоги, здоров'я та гідного відношення, навіть у найважчих обставинах.
Ця мережа зуміла залучити більше 125 мільйонів гривень на благодійні цілі. Завдяки фонду "Повернись живим" було передано 16 мільйонів гривень на закупівлю життєво важливого обладнання для Збройних Сил України. Крім того, запровадили спільну ініціативу "Кешбек за донат", яка надає клієнтам можливість отримувати бонуси за внески на підтримку військових.
У червні наша мережа взяла участь у масштабній акції UNITED24 "Вартові неба", зробивши донат у розмірі 1 мільйон гривень для забезпечення спокійних ночей для українців. Крім того, в рамках ініціативи "АЗОВ Супровід" ми надали сертифікати на 600 тисяч гривень для придбання медикаментів для військових.
Крім, того мережа надає щомісяця адресну допомогу військовим підрозділам та розповсюджує у прифронтових районах "Пакунки турботи" з найнеобхіднішими ліками та засобами гігієни.
Також Мережа Аптек "АНЦ" продовжує підтримувати мобілізованих співробітників, надаючи їм необхідне спорядження та медикаменти. З червня усі власники посвідчення УБД в "Дія" можуть отримати знижку 5% на ліки в аптеках АНЦ, Копійка та ШАР@.
Мережа акцентує свою увагу на підтримці військових, спорту та наукових досліджень. Компанія інвестує в виробництво й постачання дронів, надає допомогу волонтерам та благодійним організаціям, а також забезпечує фронт сучасними позашляховиками і пікапами – загалом понад 100 одиниць автомобільної техніки.
"Подорожник" активно підтримує здоровий спосіб життя, інвестуючи в розвиток спорту та виступаючи спонсором футбольного клубу "Карпати". Крім того, мережа запустила ініціативу "Полярна аптека", метою якої є забезпечення медикаментами станції "Академік Вернадський". В цілому компанія виділила близько 93 млн грн на благодійні проєкти.
Вона підтримує гуманітарні проєкти: перераховує кошти до Міністерства оборони України, ЗСУ, ТРО, ДСНС, в окремі військові частини. Допомогла з придбанням пожежних рукавів для ДСНС, турнікетів для військовослужбовців, медикаментів та медзасобів.
Регулярно проводить закупівлі квадрокоптерів Mavic, запчастин для дронів, додаткового військового обладнання та тепловізорів для окремих військових підрозділів. Крім того, організація активно бере участь у благодійних заходах разом з UNITED24, підтримує ініціативи "Допоможемо рятувальникам" та "Операція Єдність", які спрямовані на забезпечення дронів-камікадзе. Вона також має тісні зв'язки з медичним батальйоном "Госпітальєри", виділяючи фінансування на специфічні потреби парамедиків.
Компанія розпочала впровадження МАПів у Київському та Одеському регіонах і активно залучена до державних ініціатив, спрямованих на зниження вартості медикаментів для осіб з хронічними захворюваннями.
Зосередившись на медичній підготовці військових, разом із фондом Сергія Притули, вони реалізують ініціативу "Тактична медицина для Захисників". У рамках цього проекту більше 9,5 тисяч військовослужбовців пройшли курси надання домедичної допомоги та отримали сучасні аптечки IFAK. Компанія також взяла участь у загальнонаціональному закупівельному процесі турнікетів – аптечні мережі передали армії понад 31 тисячу сертифікованих турнікетів САТ.
Економічні дані аптечної галузі свідчать про її значущість: члени АПАУ створюють більше 45 тисяч робочих місць і внесли 4,5 мільярда гривень податків у 2024 році. Крім того, суттєва частина прибутків цих компаній інвестується у соціальні програми.
Досвід українських аптечних мереж свідчить про те, що успішний бізнес може гармонійно поєднувати комерційні інтереси з важливими соціальними завданнями, надаючи підтримку як цивільному населенню, так і армії в найтяжчі періоди.