Оперативні новини Києва

Без можливості на помилку: у Хмельницькому відбулася прем'єра фільму про саперів.

"Без права на помилку". Допрем'єрний показ документальної стрічки про роботу вибухотехніків відбувся у Хмельницькому. Знімальна група працювала майже рік. Першими глядачами стали самі вибухотехніки, ветерани та члени родин героїв.

Наш девіз: без права на помилку. Заміновані були мости, переправи, і їх було дуже важко розмінувати й зрозуміти, яким же чином це замінування відбулось.

Ця історія заснована на справжніх подіях і розповідає про людей, які готові ризикувати своїм життям заради захисту українців.

Василь Київський — творець та режисер цього кіномистецького проекту.

Я був вражений роботою хлопців з вибухотехнічної служби настільки, що вирішив створити фільм. Все має бути максимально реалістично. Це була одна з основних умов командира вибухотехніків Володимира Хоменка — ми знімаємо лише правду, без жодних постановок. Все повинно бути справжнім.

Команда кінематографістів співпрацювала з фахівцями-вибухотехніками в Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Процес зйомок займав понад рік.

Вікторія Кратінова, продюсерка фільму:

Це надзвичайно масштабне завдання. Тут справді йдеться про неймовірні, майже надлюдські здібності. Щодня росіяни створюють нові небезпечні пастки, а розмінування цих територій обходиться дуже дорого.

На документальних кадрах і вибухотехніки з Хмельниччини, які працюють по всій Україні.

Олексій Марчук, глава Управління вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області:

Спочатку наша діяльність була зосереджена на Київщині, зокрема в Ірпіні, Бучі та Гостомелі. Пізніше деякі команди вирушили на Сумщину, а згодом фахівці нашого підрозділу приступили до робіт з оперативного розмінування в Харківській та Херсонській областях.

Один із персонажів фільму — старший інспектор з особливих завдань Павло Кайтанюк. Він зараз виконує бойове завдання, але його дружина та четверо дітей відвідали прем'єру.

Іванна Кайтанюк, подруга фахівця з вибухових речовин Міністерства внутрішніх справ:

Ці прильоти, виїзди і розмінування... Хвилюємось так само. Чекаємо, переживаємо, молимось.

Ветеран вибухотехнічної служби Володимир Сокол зазнав тяжкого поранення під час розмінування Харківщини. Та повернувся у стрій і нині навчає колег.

Володимир Сокол, колишній співробітник Міністерства внутрішніх справ, наразі виконує обов'язки радника Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області з питань, що стосуються ветеранів.

Наша батьківщина зараз, напевно, найзамінованіша у світі. І наші фахівці зараз найкращі у світі.

Сергій Стахов, спостерігач:

Скільки б я не спілкувався з фахівцями-вибухотехніками, можу сказати, що це справжні професіонали; їхні нерви міцніші за титан.

Сергій Стахов ділиться враженнями після перегляду.

Стрічку "Без права на помилку" мають подивитися і в Україні, і за кордоном - переконана Марина, яка теж прийшла на показ.

Марина, зрительница:

Яка ж гордість за наших співвітчизників! Це віра в те, що ми здолаємо всі труднощі. Віра в нашу перемогу.

Для українців це також означає усвідомлення того, що агресор приносить на нашу територію.

Руслан Герасимчук, очільник Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області:

Щоб чітко розуміли алгоритм дій у тій чи іншій ситуації. І щоб вони чітко розуміли, що є сьогодні професійні люди, які щоденно борються за їхню безпеку.

Це вже третя документальна робота, створена режисером Василем Київським. У його планах також є новий фільм, присвячений героям, які сприяють досягненню перемоги.

Читайте також