Безробітна дружина колишнього чиновника ДСНС Олега Мандзюка виявилася мільйонеркою і володіє великою кількістю нерухомості - ІНФОРМАТОР.

Після Революції Гідності колишній поліцейський Олег Мандзюк, який брав участь у побитті студентів на Майдані, підпав під люстраційні заходи, проте у 2022 році знову повернувся на державну службу. Він зайняв посаду начальника Управління власної безпеки та боротьби з корупцією в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, на якій залишався до вересня 2024 року. Наразі колишній чиновник декларує більшість свого майна на ім'я своєї дружини, яка не працює.
Це підтверджується його декларацією на 2024 рік.
Олег Мандзюк володіє квартирою в Києві площею 74 квадратних метри, яку купив у 2020 році, а також земельною ділянкою площею 1 тисяча квадратних метрів у селі Дмитрівка, що в Київській області. Інші об'єкти нерухомості він оформлює на свою дружину Наталію Кутову. Кутова є власницею гаража та чотирьох квартир у столиці (з площами 157 м², 66 м², 56 м² і 38 м²), а також земельної ділянки та домоволодіння загальною площею близько 300 м² у селі Стоянка, Київська область. При цьому колишній посадовець не вказав вартість жодної з задекларованих власностей.
У 2021 році Мандзюк став власником розкішного автомобіля MERCEDES-BENZ S 500, випущеного у 2014 році, придбавши його за 1,2 мільйона гривень.
За минулий рік Олег Мандзюк отримав 976 тис. грн зарплати у ДСНС і 70 тис. грн пенсії. Також він викладає в Державному податковому університеті, де отримав 16 тис. грн зарплати. Його син Дмитро Мандзюк навчається в КНУ ім. Тараса Шевченка та працює програмістом як ФОП. У 2024 році він отримав 24,5 тис. грн стипендії та 165 тис. грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Жодних доходів своєї дружини Мандзюк не декларує.
Більша частина заощаджень родини Мандзюка також належить його безробітній дружині. Експосадовець зберігає готівкою 64 тис. доларів, 33 тис. євро і 490 тис. грн, а на банківських рахунках - майже 22 тис. грн (загальна сума - 4,7 млн грн). Наталія Кутова має 179 тис. доларів, 48 тис. євро і майже 2 млн грн готівкою; і 4 тис. грн на банківських рахунках (загальна сума - 11,7 млн грн). Їхній син Дмитро Мандзюк тримає 90 тис. грн готівкою і 6 тис. грн на банківських рахунках. Загальна сума заощаджень родини Мандзюка - майже 16,5 млн грн.
Чим славиться Олег Мандзюк?
Свою кар'єру майбутній полковник служби цивільного захисту Олег Мандзюк розпочав у 1998 році, обійнявши посаду оперуповноваженого в карному розшуку Іваничевського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області. Згідно з інформацією, яку надають журналісти, його робота в міліції Волині стала прикладом того, як функціонувала правоохоронна система, проти якої українці виступили в 2004 році, а також під час Революції Гідності у 2013-2014 роках. За вісім років перебування в Управлінні МВС України у Волинській області на Олега Мандзюка було накладено дев'ять дисциплінарних стягнень.
У 2008 році Олег Мандзюк займав позицію виконуючого обов'язки начальника відділу по боротьбі з корупцією в управлінні боротьби з організованою злочинністю МВС України у Волинській області. Однак його амбіції виходили за межі цієї посади, і він прагнув стати справжнім начальником. Для досягнення мети Мандзюк вирішив придбати цю позицію за суму в 500 доларів. За інформацією ЗМІ, його було викрито та затримано під час передачі неправомірної вигоди керівнику обласного управління МВС. Проте, Мандзюк виявився досить спритним, щоб запобігти поширенню цієї інформації в медіа, а сам злочин залишився без покарання.
У 2008 році його призначили на посаду старшого оперуповноваженого в Головному управлінні боротьби з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України. Він працював у відділі, що спеціалізувався на боротьбі з легалізацією доходів, отриманих злочинними угрупованнями та організаціями. Мандзюк активно протистояв організованій злочинності до середини 2010 року.
З моменту приходу до влади Віктора Януковича, колишнього президента України, кар'єра Олега Мандзюка стрімко пішла вгору. У серпні 2010 року його призначили на посаду начальника відділу боротьби з кримінальними проявами у кредитно-фінансовій сфері Головного управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України. На цій посаді він активно сприяв захисту "фінансових інтересів" злочинного режиму Януковича.
Журналістські джерела повідомляють, що під час свого перебування на посаді в "міністерстві фінансів Януковича", Мандзюк активно просував певні питання та забезпечував фінансування "тітушок" під час подій на Майдані.
На початку 2013 року Мандзюка призначили на посаду заступника начальника головного управління та начальника штабу Головного оперативного управління Міністерства доходів і зборів України. Важливо відзначити, що це відомство було розформоване Кабінетом Міністрів 1 березня 2014 року. За інформацією журналістів, в період, коли він обіймав посаду в "міністерстві фінансів Януковича", Мандзюк нібито сприяв фінансуванню "тітушок" під час подій на Майдані. Через свого помічника він, як стверджують, передавав готівку Юрію Крисіну, який вчинив напад на активістів і журналістів. Варто зазначити, що Дарницький районний суд Києва засудив Юрія Крисіна до восьми років позбавлення волі за викрадення та катування активіста Революції Гідності Владислава Іваненка у 2013 році.
У 2013 році Мандзюка удостоїли нагрудного знака "25 років підрозділу міліції особливого призначення 'Беркут'". Ця "винагорода" чітко свідчить про його участь у жорстокостях силовиків під час Революції Гідності, хоча сам він не проходив службу в цьому спецпідрозділі.
Як і інші чиновники епохи Януковича, Олег Мандзюк підпав під процедуру люстрації, що призвело до його звільнення з державної служби у 2015 році. Після цього він перейшов у приватний сектор, де став керівником юридичної фірми та розпочав викладацьку діяльність у вищих навчальних закладах.
Тільки через вісім років, у вересні 2022 року, Мандзюк знову зайняв державну посаду, очоливши Управління внутрішньої безпеки та боротьби з корупцією в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Проте навіть на цій новій позиції він продовжував застосовувати свої значні знання у сфері корупції.
Олега Мандзюка вважають покровителем підполковника Віталія Бондаря, який очолює управління внутрішньої безпеки поліції в Полтавській області. Державне бюро розслідувань підозрює Бондаря у причетності до "кришування" нелегальної вирубки лісу на території колишнього Лохвицького району та у торгівлі деревиною. За інформацією медіа, саме Мандзюк, завдяки своїм зв'язкам у Міністерстві внутрішніх справ, допоміг Бондарю уникнути кримінального покарання за корупційні правопорушення.
У 2024 році Мандзюк подав декларацію перед тим, як залишити свою посаду. Відповідно до цієї декларації, з 30 вересня 2024 року він більше не займає посаду керівника Управління власної безпеки та протидії корупції ДСНС. Однак офіційних відомостей про його звільнення знайти не вдалося.