Ще одна українська компанія почала постачати біометан до газотранспортної системи: останні новини -- Delo.ua
Відзначається, що в даний момент компанія закачує в підземні газосховища приблизно 2-3 тисячі кубічних метрів біометану щоденно. "Галс Агро" володіє заводом у Чернігівській області, який має проектну потужність 3 мільйони кубічних метрів на рік.
Зазначимо, що з початку жовтня група компаній Vitagro активно закачує біометан до підземних сховищ газу в Україні, обсяги складають приблизно 6 тисяч кубометрів на добу. Хоча компанія планувала розпочати експорт біометану до Європи в листопаді, за даними ExPro, на сьогоднішній день експорт ще не відбувався. Очікується, що перший експорт біометану з України може відбутися в січні 2025 року.
Нагадаємо, ще в кінці березня Верховна Рада прийняла закон, який розблоковує експорт біометану. Однак лиш у вересні Міністерство фінансів своїм наказом остаточно врегулювало всі процедури митного оформлення біометану, що фактично дозволяє виробникам почати його експорт.
"Галс Агро" – це український холдинг, який спеціалізується на вирощуванні зернових культур, виробництві цукру, а також розведенні індичок і виготовленні м'ясних продуктів. Крім того, компанія активно займається генерацією електроенергії з відновлювальних джерел, володіючи чотирма біогазовими комплексами, розташованими в Київській та Чернігівській областях. Загальна проектна потужність цих установок становить 14,7 МВт, що дозволяє виробляти "зелену" електроенергію.
З 2021 року компанія реалізує два проєкти з виробництва біометану. У 2023 році на Линовицькому біогазовому комплексі було запущено виробництво першого промислового біометану.
За даними YouControl, керівником ТОВ "Галс Агро" є Сергій Кравчук, кінцеві бенефіціари - Сергій Кравчук (15%) та ТОВ "Галс-К ЛТД" (Вадим Вайспапір, Михайло Євстратов, Володимир Гавриленко, Микола Гавриленко). Сергій Кравчук також є керівником ТОВ "Городище-Пустоварівська аграрна компанія", що закачує біометан до ПСГ.