Оперативні новини Києва

Битва за Україну. Чотирнадцятий день тисячі чотириста сорок шостого року.

Зеленський: У Європі цьогоріч діятимуть вже 10 експортних центрів української зброї. Генштаб підтвердив ураження російського полігону Капустин Яр та низки ворожих об'єктів на ТОТ

Ми підготували для вас огляд подій на тисяча чотириста сорок шостий день Великої війни: як проходило життя в Україні та як почували себе українці 8 лютого 2026 року.

Президент Зеленський ухвалив рішення щодо введення нових санкцій проти російських виробників ракет і дронів, а також фінансової сфери Російської Федерації. Деякі з цих заходів будуть включені до 20-го пакету санкцій Європейського Союзу, згідно з повідомленням у Телеграм-каналі глави держави.

Санкційні рішення України дедалі частіше беруть за основу партнери, що в підсумку безпосередньо обмежує потенціал російського ВПК - Владислав Власюк, радник - уповноважений Президента з питань санкційної політики.

Зустріч Президента Зеленського зі студентами та викладачами Київського національного авіаційного університету.

В Європі цього року запрацює десять експортних центрів, що спеціалізуються на українському озброєнні.

Приблизно 450 українських підприємств спеціалізуються на виготовленні безпілотників.

- Україна очікує на 150 літаків Gripen та 100 Rafale, які значно посилять Повітряні сили.

Глава Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга висловив думку, що для вирішення найскладніших питань, лідери України і Росії мають провести особисту зустріч. Він також зазначив, що лише президент США Дональд Трамп здатен зупинити конфлікт, повідомляє Reuters.

Володимир Зеленський, Президент України: "На російські атаки не можна закривати очі. Коли немає відповіді світу, ударів стає більше. І щоразу жорстокіших. Зупинити це можна реальною підтримкою України".

Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України: "Особисто я на цьому етапі не вірю в будь-яку інфраструктуру чи архітектуру безпеки без американців... Ми повинні мати їх поруч - і вони вже в цьому процесі".

З початку доби на фронті відбулося 123 зіткнення, зокрема, найбільш активні дії ворога спостерігаються в Покровському напрямку, повідомляє Генеральний штаб (на 16:00).

Генеральний штаб підтвердив інформацію про ураження російського військового полігону "Капустин Яр", розташованого в Астраханській області. В результаті атаки постраждали технічна споруда для обслуговування балістичних ракет середньої дальності, монтажний корпус, а також склад матеріально-технічного забезпечення. Окрім того, було завдано удару по району скупчення особового складу противника та складу матеріально-технічних ресурсів російських військ на тимчасово окупованій території Запорізької області – повідомляє Генштаб.

Протягом тижня Росія здійснила понад 2000 атак за допомогою ударних дронів, а також використала 1200 керованих авіабомб і 116 ракет різних класів - повідомлення в Телеграмі Президента України.

Протягом останнього місяця російські сили зазнали втрат близько двох батальйонів під час спроби перетнути український кордон, повідомив Андрій Демченко, прес-секретар Державної прикордонної служби України.

Ворог не може пробитися до Лимана на півночі Донеччини - Сили оборони впевнено контролюють місто, заявив Віктор Трегубов, речник Угруповання об'єднаних сил.

Служба прес-служби 17-го корпусу повідомляє, що українські військові захопили в полон 11 російських солдатів неподалік села Павлівка в Запорізькому регіоні.

Російські агресори намагаються зосередити свої сили в південній зоні Покровська. Оборонні сили регулярно наносять удари по їхнім позиціям, завдаючи шкоди угрупованню військ "Схід".

У Покровську сили оборони знищили самохідну артилерійську установку 2С9 "Нона-С", яку російські війська планували використати для підтримки наступу в напрямку Гришиного, що належить до 7-го корпусу швидкого реагування Десантно-штурмових військ.

Партизани вивели з ладу об'єкт зв'язку у Білгородській області РФ, що позбавило російських загарбників ключового інструменту координації та розвідки - рух "АТЕШ".

Росіяни після вимкнення Starlink втратили можливість через БПЛА тримати зв'язок з малими штурмовими групами у реальному часі - угруповання Об'єднаних сил ЗСУ.

У Бєлгороді приблизно 80 тисяч людей опинилися без опалення після ракетного удару. В ніч на 8 лютого ТЕЦ "Луч" знову стала мішенню для атак, повідомляє телеграм-канал ASTRA.

Вночі в Херсоні сталася атака з боку російських військ, внаслідок якої постраждали 10 осіб. Пошкоджень зазнали церква та лікарня, про що повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.

Російські війська здійснили авіаційний напад на Краматорськ, внаслідок чого загинула одна особа, а троє отримали поранення, повідомляє ДСНС.

Російські зайняті сили завдали удару по Одесі, внаслідок чого постраждав промисловий об'єкт, повідомив Сергій Лисак, голова Одеської військової адміністрації.

Журналісти каналу "Інтер" стали жертвами російських авіаударів у Краматорську, повідомляє Національна спілка журналістів України.

7 лютого в Яготині, що на Київщині, під час гасіння великої пожежі, викликаної атакою Російської Федерації, загинув рятувальник Михайло Проценко з Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Противник атакував залізничні об'єкти в Чернігівській області, внаслідок чого скасовано кілька рейсів - повідомляє Укрзалізниця.

В деяких областях знизили кількість аварійних відключень електроенергії, повідомляє Укренерго.

Вночі противник здійснив напад на об'єкт Нафтогазу в Полтавській області, повідомив Сергій Корецький, керівник правління НАК "Нафтогаз України".

Київ знову переходить на тимчасові графіки відключень електрики - повідомляє ДТЕК. Київська область також повертається до режиму відключень електроенергії.

7 лютого Денис Шмигаль, перший віцепрем'єр-міністр та міністр енергетики України, провів зустріч з представниками наглядової ради та дирекції "Оператора ГТС". Основною темою обговорення стало зміцнення стійкості газотранспортної системи в умовах військової агресії з боку Росії, про що він повідомив у своєму Телеграм-каналі.

Співачка Lelѐka (Вікторія Лелека), яка отримала від журі та глядачів по 10 балів у голосуванні, представлятиме Україну на "Євробаченні 2026" у Відні - Суспільне Культура.

За інформацією ДСНС, на річках Дністер та Прут прогнозується підвищення рівня води до одного метра внаслідок відлиги та опадів.

В Ужгороді на жаль пішов з життя видатний диригент і народний артист України Володимир Співак, повідомила Ужгородська міська рада.

За перші дні дії програми "Енергопідтримка для ФОП" профінансовано близько 14,4 тис. заяв українських підприємців на загальну суму майже 144 млн гривень для підвищення енергонезалежності бізнесу. Програма стартувала 2 лютого 2026 року і триватиме до кінця березня - Мінекономіки.

СВІТ: ПІДТРИМКА, ОБМЕЖЕННЯ, ПОДІЇ

Велика Британія погрожує захоплювати танкери "тіньового флоту", пов'язаного з Росією, в рамках ескалації конфлікту, що може призвести до відкриття нового фронту проти Москви в той час, коли доходи країни від нафти стрімко падають - The Guardian.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаніягу зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні в середу для обговорення переговорів США з Іраном - Politico.

Уряд Боснії і Герцеговини (БіГ) офіційно отримав лист з намірами від американської компанії AAFS Infrastructure and Energy, в якому йдеться про плани зведення газопроводу Southern Interconnection в якості альтернативи "Турецькому потоку", згідно з інформацією від Служби зовнішньої розвідки України.

Угорська опозиційна партія "Тиса" пропонує запровадити податок для заможних громадян, а також "міцно закріпити" Угорщину в ЄС та НАТО - Reuters.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні вважає, що рішення попереднього уряду щодо передачі Україні винищувачів МіГ-29 є помилковим, про що він повідомив у своєму пості на Facebook.

В суботу в перший повноцінний день Олімпійських ігор-2026, демонстрація проти проведення турніру в Мілані завершилася зіткненнями з правоохоронцями - Reuters. Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні назвала учасників антиолімпійських протестів на тлі проведення зимових Олімпійських ігор в країні "ворогами Італії".

На дострокових парламентських виборах у Японії правляча Ліберально-демократична партія на чолі з прем'єр-міністром Санае Такаїчі отримує більшість у Палаті представників - Kyodo News.

Індійські нафтопереробні заводи уникають закупівель російської нафти з поставкою в квітні і, як очікується, будуть утримуватися від таких угод ще довше - Reuters.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі підкреслив, що Іран не має наміру припиняти процес збагачення урану, незважаючи на загрози з боку США щодо можливого військового втручання - повідомляє Euractiv.

В Росії за минулий рік заборгованість по виплаті заробітних плат зросла в 2,3 рази, досягнувши найвищого рівня за останні дев'ять років, повідомляє Центр протидії дезінформації.

Росія має намір надати Федеральній службі безпеки (ФСБ) невидані раніше повноваження для контролю за діяльністю телекомунікаційних мереж у країні, згідно з інформацією Міністерства оборони Великої Британії.

В Об'єднаних Арабських Еміратах затримано особу, підозрювану у спробі замаху на Володимира Алексєєва, першого заступника начальника Головного управління Генерального штабу Збройних Сил Росії. Затриманий - це громадянин Росії на ім'я Любомир Корба, народжений у 1960 році. За інформацією ФСБ, він є безпосереднім виконавцем цього замаху, про що повідомляють російські ЗМІ. Президент Росії Володимир Путін провів телефонну бесіду з президентом ОАЕ Мухаммедом Бен Заїдом Аль Нагайяном, висловивши вдячність за "ефективну співпрацю в сфері спецслужб", згідно з даними Радіо Свобода.

Перше фото: 24 ОМБр імені короля Данила

Читайте також