Бізнес тижня: Україна і США уклали угоду без забезпечень, АЗК реалізують бензини з додаванням біоетанолу, а уряд працює над реструктуризацією боргу в $600 мільйонів.

Як новий власник розвиває lifecell, навіщо влада переслідує Петра Порошенка, ризикуючи політичним імунітетом НБУ та як США зберігає домінування долара -- статті тижня NV Бізнес
США та Україна уклали довгоочікувану угоду, що передбачає створення Американо-українського інвестиційного фонду для відновлення країни. Цей фонд отримає значні переваги у сфері видобутку природних ресурсів України, проте документ не надає жодних гарантій безпеки. Джерелом фінансування фонду стануть доходи від нових та неактивних ліцензій, при цьому Україні необхідно буде адаптувати своє законодавство до нових вимог. Видання NV Бізнес досліджувало, які корисні копалини можуть стати каталізатором для реалізації угоди і коли варто очікувати на американські інвестиції.
З 15 по 23 квітня 2025 року український уряд проводив переговори з представниками комітету власників ВВП-варантів щодо можливостей реструктуризації зобов'язань. Однак, сторони не змогли досягти згоди по запропонованих умовах. "Україна планує продовжувати діалог з власниками варантів і розглянути всі можливі варіанти для їх реструктуризації", - йдеться в біржовому повідомленні, опублікованому 24 квітня. Financial Times зазначає, що "Київ має вирішити, чи оголосити дефолт по платежу в розмірі приблизно $600 млн, який необхідно сплатити наприкінці травня, якщо не буде досягнуто угоди про реструктуризацію".
Витоки зла ховаються в дрібницях. Як фахівці та політичні діячі аналізують укладення угоди з США щодо надр – огляд від NV Бізнес.
Хоча безпека не може бути гарантована, існує можливість для амбітного інвестиційного фонду, що спрямований на видобуток природного газу, титану та літію в умовах післявоєнного відновлення. Чому ж саме ці проєкти можуть привернути увагу американських інвесторів?
Ознайомтеся з усім змістом статті.
"Ксав'є залишився назавжди". Яким чином новий керівник вдосконалює lifecell та які зміни відбуваються у покритті на автотрасах і в потягах – розмова з Михайлом Шелембою.
Яким чином відбувається об'єднання lifecell і Датагруп-Volia, чому, незважаючи на збільшення доходів, компанія стикається з проблемами прибутковості, та за яких обставин у поїздах з'явиться високошвидкісний інтернет?
Прочитайте інтерв'ю повністю
Нові вимоги вже діють. АЗК мають продавати бензини із біоетанолом -- чи зросли ціни на паливо
Ціни на бензин у провідних автозаправних комплексах залишилися стабільними для всіх марок пального з біоетанолом, незважаючи на раніше висловлені прогнози щодо підвищення вартості щонайменше на 3 гривні за літр. Що стало причиною такої ситуації і яким чином зміниться ціна на це паливо в майбутньому, аналізував NV Бізнес.
Ознайомтеся з усім змістом статті.
Більше 1 700 нових Іскандерів: Результат відновлення функціонування Північного потоку-2.
Коли Європа розглядає варіанти відновлення імпорту російського газу через трубопроводи, Україна може знову зіткнутися з серйозними втратами.
Прочитайте колонку повністю
Призначити зручного суперника. Навіщо влада переслідує Петра Порошенка, ризикуючи політичним імунітетом НБУ
Офіс президента, у зв'язку із санкціями, введеними РНБО, продовжує тиск на Петра Порошенка та його активи. Навіть Національний банк України був змушений втрутитися, виконуючи рішення Ради безпеки: екс-президента визнали особою з сумнівною репутацією. Чи має це хоч якусь рацію?
Ознайомтеся з усім змістом статті.
Пастка для відновлення. Що слід знати про ВВП-варанти України, хто є їх власником та які можуть бути наслідки технічного дефолту — аналіз від NV.
Україна, разом із власниками своїх цінних паперів, проводить переговори про реструктуризацію боргу за ВВП-варантами. Видання NV Бізнес досліджувало, наскільки ефективним є цей фінансовий інструмент для України, які перспективи для досягнення угоди з кредиторами та які наслідки може мати дефолт за варантами.
Ознайомтеся з усім змістом статті.
Високі технології в умовах конфлікту: Основні аспекти ринку біонічних протезів в Україні.
Які труднощі зустрічає український сектор біонічного протезування та які можливості перед ним відкриваються?
Прочитайте колонку повністю
Стабільні монети під наглядом: Як Сполучені Штати підтримують перевагу долара.
У світлі останніх законодавчих ініціатив щодо стейблкоінів, США прагнуть зміцнити свою економічну позицію, зберігаючи домінування долара в умовах нових цифрових реалій.