Держава виділила більше 200 мільйонів гривень для розвитку двох індустріальних зон.

Індустріальні парки "КРОНОСПАН РІВНЕ" у Рівненській області та "КИТ" у Київській отримали державне фінансування на загальну суму 203 млн грн в межах затвердженої урядом програми стимулювання.
Цю інформацію надає Міністерство економіки.
Індустріальний парк "КРОНОСПАН РІВНЕ" отримує 55,3 мільйона гривень для зведення станції комбінованої генерації електричної і теплової енергії. Водночас, індустріальний парк "КИТ", що знаходиться в Бучі Київської області, отримає 147,7 мільйона гривень для реалізації проєкту з будівництва внутрішньомайданчикових мереж, як повідомляє міністерство.
"Цього року ми розпочали фінансування індустріальних парків, підтримавши перші два – в Бучі та Рівному – на загальну суму понад 200 мільйонів гривень. Це є конкретними інвестиціями з боку держави в інфраструктурний розвиток, який необхідний для запуску виробничих потужностей. У середньому, на кожну гривню, інвестовану державою, ми сподіваємося залучити шість гривень приватних інвестицій," – підкреслила перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Програма пропонує фінансування на безповоротній основі, що може досягати 150 млн грн для одного або кількох проектів від заявника, в рамках загального ліміту. Підтримка покриває до 50% витрат на виконання робіт (до 80% для територій, що були звільнені). Крім того, існує можливість компенсації до 50% витрат на підключення до електричних мереж.
Заявник повинен організувати зведення щонайменше 5000 м² промислових споруд та залучити не менше двох учасників до індустріального парку протягом трирічного періоду.
"Зміни в нормативно-правовій базі зробили програму більш адаптивною: тепер можливе подання заявок протягом двох років, але з обмеженням у 150 млн грн. Крім того, для співфінансування можна використовувати не лише власні ресурси, а й кошти місцевих бюджетів, кредити та гранти. Заявки приймаються до 15 серпня через один з чотирьох уповноважених банків: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк або Сенс Банк", - зазначено в повідомленні.
У 2024 році державне стимулювання отримали 15 заявників на загальну суму близько 1,2 млрд грн. Загалом реалізовано або запущено 33 проєкти будівництва інженерно-транспортної інфраструктури: автомобільних доріг, залізничних колій, мереж електропостачання, водопостачання, каналізації, трансформаторних підстанцій, а також приєднання до електричних мереж.
Станом на сьогодні в індустріальних парках України збудовано або перебуває в процесі будівництва 25 заводів. Уже споруджено понад сто тисяч квадратних метрів промислової нерухомості, і доступно близько 200 МВт електричної потужності для приєднання нових підприємств, інформує міністерство.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Україні налічується близько сотні індустріальних парків, з яких 38 створені за останні півтора року. Минулого року на розбудову інфраструктури в цих локаціях перерахували понад 925 млн грн, цьогоріч передбачили в держбюджеті 500 млн грн.
У травні уряд схвалив вилучення з Реєстру індустріальних (промислових) парків таких об'єктів, як iPark, "Яворівський", "Ланнівський" та E40 Industrial Park.
Згодом стало відомо, що у Вінниці збудують новий індустріальний парк для виробників "Формація.Вінниця".
Згідно з попередніми даними, у 2024 році в Україні було зареєстровано 31 новий індустріальний парк, що є майже втричі більше, ніж у попередні роки. На початку березня до реєстру було внесено 98 парків.
Згідно з останніми повідомленнями, чотири індустріальні парки отримали державне фінансування у розмірі 216 мільйонів гривень. Ця підтримка охоплює важливі проєкти в парках "Захід-Ресурс" (Львівщина), "Хмельницький" (Хмельниччина), "Ковель Порто" (Волинь) та "Біла Церква 1" (Київщина). Вкладені кошти сприятимуть створенню необхідних умов для залучення інвесторів та розвитку виробничих потужностей у цих регіонах.