Державна екологічна інспекція виявила порушення на суму в сотні тисяч гривень тільки на Канівському водосховищі.

Цю інформацію надає Державна екологічна інспекція Київського регіону.
ДЕІ Столичного округу на Канівському водосховищі зафіксовано 7 фактів порушень, що спричинили збитки на загальну суму понад 679 тисяч гривень.
26 березня 2025 року фахівці Державної екологічної інспекції Столичного регіону під час реалізації природоохоронних заходів зафіксували 7 випадків порушення Правил промислового рибальства на Канівському водосховищі, а саме:
Незаконний лов річкових раків під час їх линьки та виношування ікри в зимово-весняний період 2024-2025 років, що відбувається на Канівському водосховищі з 15 грудня 2024 року до 30 червня 2025 року;
Проведення промислової діяльності без обов'язкового ведення промислового журналу та супутніх документів відповідальною особою за вилов водних біоресурсів, а також без наявності у всіх рибалок посвідчення рибалки є недопустимим.
Відсутність інформації про повний склад бригади (ланки) та екіпаж судна в додатку до журналу обліку вилучених водних біоресурсів.
Здійснення промислового лову риби сітками, не позначеними розпізнавальними знаками, а саме прапорцями.
Вищезазначене є порушенням вимог:
стаття 63 Закону України "Про охорону тваринного світу"
На виконання розпорядження Управління Державного агентства, що займається розвитком меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у місті Київ та Київській області, виданого 20 листопада 2024 року під номером 381.
пункт 25 Регламенту спеціального використання водних біоресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 року № 1347;
підпункт 7 пункту 2 розділу III Правил промислового рибальства у внутрішніх водах рибогосподарських об'єктів (їх частинах), затверджених наказом Міністерства аграрної політики від 10.04.2023 № 785;
пункту 18 Інструкції з ведення журналу обліку вилучених водних біоресурсів, затвердженої наказом Мінагрополітики від 26.01.2016 № 17.
В результаті цих порушень загальні втрати склали 679 150 гривень.
У зв'язку з цим фактом Інспекція готує вимоги щодо компенсації збитків, завданих рибному господарству України в результаті порушення норм риболовлі та охорони водних біоресурсів.