Оперативні новини Києва

Подружжя колишнього радника мера Києва Віктора Домагальського оформляє оренду комунальних земель за "туалетною схемою", повідомляють ЗМІ.

Приєднуйся до нашого Viber: цікаві новини, веселий гумор та захоплюючі розваги!

В кінці березня у столиці спалахнув гучний скандал у зв'язку з розслідуванням проєкту Bihus.Info. Журналісти оприлюднили записи прослуховування депутатів Київради, посадовців КМДА та інших учасників неформальної групи на чолі з Денисом Комарницьким, який вважається "смотрящим" за Києвом. У цих записах було викрито деталі так званої "туалетної" схеми, через яку відбувалося розкрадання земель столиці. Інші медіа та експерти підхопили цю тему, виявивши нові цікаві аспекти, що можуть бути пов'язані з колишнім антикорупційним радником мера - Віктором Домагальським.

Отже, що ж залишилося поза увагою Бігуса? Видання "Інформатор" нагадує про численні обіцянки мера столиці та його команди, які так і не були реалізовані протягом усієї каденції. Зокрема, мова йде про концепцію "нульової терпимості до корупції" та проведення відповідного аудиту.

"Недавні скандали та політична нестабільність, що вразили Київ, викликають чимало запитань щодо ефективності управління столицею та особисто міського голови. Ані "справа Комарницького", ані численні корупційні та майнові скандали, які наразі супроводжують діяльність посадовців КМДА, не були передбачені, коли керівництво міста вперше зібралося у сесійній залі Київради понад десять років тому", - підкреслює редактор видання Богдан Пономаренко.

У свою чергу, активіст і правозахисник, ветеран Збройних Сил України Олег Симороз на своїй сторінці у Facebook акцентує увагу на ще одній ключовій фігурі в цьому контексті - колишньому раднику мера у сфері боротьби з корупцією, депутату від партії "Удар" Віктору Домагальському.

Згідно з інформацією активіста, Домагальський створив благодійний фонд "Об'єднані для України", в якому його помічниця Анастасія Спасських зайняла посаду керівника, тоді як він сам залишився в статусі засновника.

"Наступним етапом є збір коштів, включаючи внески від іноземців та великих українських бізнесменів. Потім ці фінанси використовуються для придбання "великодніх наборів", які пан депутат роздає у своєму окрузі, спираючись на список з обов'язковими анкетними даними виборців. Це стара добра традиція "засівання" округу під виглядом благодійності. Хоча така схема не є новою і не була вигадана ними, деякі депутати вже понад 15 років продовжують працювати в Київраді, використовуючи її," - зазначає правозахисник у своєму пості.

Команда СтопКору провела детальний аналіз річної декларації Віктора Домагальського і з'ясувала, що столичний депутат, разом із дружиною Аллою Майоровою, володіє трьома земельними наділами в Київській області загальною площею більше 4000 квадратних метрів. Крім цього, у їхньому розпорядженні є житловий будинок площею понад 200 квадратних метрів у Бучанському районі, а також різноманітний автопарк, що складається з легкових автомобілів, багі та мотоциклів.

Цікаво, що Алла Вікторівна Майорова, зазначена в декларації колишнього радника мера як його дружина, займається діяльністю приватного нотаріуса в Шевченківському районі Києва. Крім того, вона є членом Ради адвокатів столиці. Як стверджують джерела, вона може відігравати ключову роль у згаданих "туалетних схемах", про які повідомляють засоби масової інформації.

Зокрема, саме Майорова, як свідчить витяг з Державного реєстру речових прав, у свій час оформила договори оренди на комунальні земельні ділянки - до прикладу, по вул. Лагерна 46/48-В для ПП "Валентина 92".

Згідно з інформацією з реєстрів, ця компанія має декількох власників, серед яких Валентина Федорук та Андрій Посохов. Варто зазначити, що Посохов є одним із засновників "Будгруп Еліт", тоді як Федорук виступає бенефіціаром ТОВ "Кінгста". Як вказує розслідування проєкту "Антикор", між ТОВ "Кінгста" та ТОВ "Будгруп Еліт" існують очевидні зв'язки, і обидві компанії, ймовірно, належать до кола осіб, які мають вагомий вплив у столиці.

Зокрема, мова може йти про учасників кримінального провадження, що стосується вчинення ряду злочинів у сфері земельних відносин. Серед них — колишній заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич, голова комісії Київради, відповідальної за містобудування, архітектуру та земельні питання, Михайло Терентьєв (фракція "Удар"), а також інші особи. За інформацією видання, ці особи мають зв'язок із так званою "туалетною схемою".

Коли десятки "соток" землі, а іноді навіть цілі гектари, відводяться під маленькі гаражі (часто навіть некапітальні), сміттєзвалища або інші споруди, які займають лише десятки квадратних метрів, або взагалі під об'єкти, що існують лише "на папері", це викликає чимало питань. За словами авторів цього матеріалу, така практика використовувалася міською адміністрацією для обходу процедури земельного аукціону, що дозволило б підприємцям уникнути сплати значних сум до міського бюджету.

Тож що таке насправді "нульова толерантність до корупції" по-кличківськи? Чи не є ситуація, коли дружина депутата від партії "Удар" та за сумісництвом колишнього радника з питань запобігання корупції мера Києва - Віктора Домагальського - однією з тих нотаріусів, що "закріплені" за Департаментом земельних ресурсів КМДА та оформлюють договори оренди на земельні ділянки по всьому місту, конфліктом інтересів?

Читайте також