Оперативні новини Києва

Дружину колишнього нардепа Верховної Ради визнали винною та призначили покарання у вигляді 7 років позбавлення волі - Деталі | Експрес онлайн

Галина Шепелева не визнала провини, але все одно отримала тюремний термін. Її чоловік сидітиме за гратами до 2032 року.

Шевченківський районний суд столиці України, Києва, оголосив Галину Шепелеву винною в пособництві захопленню 11-поверхового будинку в центрі міста. Це сталося через зловживання службовим становищем у значних розмірах, за попередньою змовою групи осіб. Інформацію про це оприлюднила газета "Експрес", посилаючись на "Судовий репортер".

У 2009 році після націоналізації "Родовід Банку" народний депутат від Блоку Юлія Тимошенко Олександр Шепелев, за версією слідства, став неформальним "смотрящим" за банком і організував передачу йому в оренду будинок в Рильському провулку,4. Власницею новозбудованого об'єкта була дружина Шепелева.

Із вересня 2009 по березень 2010 "Родовід Банк" під виглядом оренди офісу заплатив дружині Шепелева 18,5 млн грн, хоча насправді банк у цей будинок не переїхав і приміщеннями не користувався. Замість "Родовід Банку" у будівлі на Рильського у 2010-2011 рр. влаштував собі офіс народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.

Йдеться про 11-поверховий будинок в історичному центрі Києва біля Софіївської площі. Загальна площа будинку 6124 кв.м. На будівлю неодноразово накладався арешт у різних кримінальних провадженнях. У 2017-му його переоформили на офшорну компанію, і Галина Шепелева стверджувала про рейдерське захоплення її майна. У матеріалах справи є копія акту від 1 вересня 2024 року, відповідно до якого будинок в Рильському провулку, 4 оцінено в 47 мільйонів гривень.

На судовому засіданні Галина Шепелева заперечила свою провину. Вона зазначила, що в червні 2009 року перебувала в Криму зі своєю родиною, тоді як її чоловік у Києві займався депутатською діяльністю, що унеможливлювало обговорення будь-яких питань між ними. Шепелева підтвердила, що здала в оренду будинок "Родовід банку", але підкреслила, що не була залучена в процес, поки їй не було пред'явлено підозру. Усі документи, що стосуються оренди, готувала помічниця її чоловіка і доставляла їх додому для підпису.

Адвокати представили документ з поліграфу, який підтверджує, що Галина Шепелева з ймовірністю 98,8 % не має відношення до вчинення злочину. Крім того, вона видала довіреність своєму чоловіку, уповноваживши його діяти від її імені, при цьому не була в курсі, коли і за які послуги гроші надходять на її банківські рахунки.

Однак суд вирішив не враховувати результати поліграфного тестування в якості доказів, оскільки це дослідження не було затверджене судом. Крім того, з наданих документів видно, що експерт, який здійснював дослідження, не був попереджений про можливу кримінальну відповідальність за навмисно неправдивий висновок.

Суд ухвалив рішення про доведення вини Галини Шепелевої. Їй призначено покарання у вигляді семи років ув'язнення з конфіскацією майна.

Що стосується завданих збитків, то в 2020 році суд у цивільній справі постановив стягнути з Шепелевої 18,5 мільйона гривень на користь "Родовід банку". Це рішення суду стало остаточним і набуло законної сили.

Колишній народний депутат Олександр Шепелев знаходився в розшуку міжнародного масштабу через підозри у скоєнні ряду злочинів, серед яких були й фінансові махінації з коштами "Родовід банку", а також організація замаху на життя колишнього власника цього банку Сергія Дядечка, як повідомляє "Європейська правда". У 2013 році Шепелева затримали в Угорщині, після чого він був екстрадований до України. Однак влітку 2014 року йому вдалося втекти з лікарні, де його охороняли співробітники Київського слідчого ізолятора. Для цього він підкупив одного з конвоїрів, який допоміг йому залишити медичний заклад.

У лютому 2018 року Шепелева знову взяли під варту в Київській області, і з того часу він перебуває в ізоляції.

У 2020 році Київський Деснянський суд виніс вирок Шепелеву, призначивши йому 7 років ув'язнення з конфіскацією майна за корупційні дії, пов'язані з підкупом конвоїра та втечею з місця утримання.

У 2022 році Київський Оболонський районний суд визнав Олександра Шепелева culpable у справі про організацію вбивства Сергія Кириченка, який був власником "АвтоКразБанку", у 2003 році. Суд призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією його майна.

У судах Святошинського, Дарницького, Києво-Святошинського та Шевченківського районів також розглядаються інші справи, пов'язані з Шепелевим. Серед них — розтрата коштів "Родовід Банку", організація двох замахів на життя банкіра Сергія Дядечка, а також замовлення вбивства полковника УБОЗ Романа Єрохіна, яке було здійснене у 2006 році.

Додамо, що Олександр Шепелев народився 4 липня 1970 у Горлівці на Донеччині. Він був Народним депутатом України 5 та 6 скликань: член фракції "Блок Юлії Тимошенко" (2007 -- 2010), член фракції Партія Регіонів (2010 -- 2011).

Станьте підписником нашої сторінки "Експрес" у Facebook!

Читайте також