Європейський Союз закликає до включення Росії в фінансовий "чорний" список.
Європейський парламент закликає Єврокомісію включити Росію до списку країн із високим рівнем ризикуFATросія списку FATF відмивання грошей та фінансування тероризму. Євродепутати вважають, що Москва фінансує агресивну війну проти України за рахунок корупційних схем, які дають змогу російському режиму обходити міжнародні санкції. Крім того, на їхню думку, в країні фіксується високий рівень корупції та організованої злочинності, яка тісно переплетена з державними структурами.
Цю тему євродепутати обговорили спільно з єврокомісаром з питань фінансових послуг та фінансової стабільності Мейрід Макгіннес під час дебатів, що відбулися у рамках пленарної сесії Європарламенту у Брюсселі у середу, 13 листопада.
У міжнародному "чорному" списку Росії поки що немає
Визначенням та дотриманням стандартів у боротьбі з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму на міжнародному рівні займається організація Financial Action Task Force (FATF). Вона складає "чорні" та "сірі" списки країн, які порушують ці стандарти.
Росія приєдналася до FATF у 2003 році, проте в 2023 році її участь була призупинена через військовий конфлікт в Україні. Відтоді Київ двічі намагався домогтися внесення Росії до "чорного" списку FАTF, аргументуючи це тим, що Російська Федерація становить загрозу для глобальної фінансової системи та має тісні зв'язки з Північною Кореєю та Іраном, які вже потрапили до списку організації. Однак у обох випадках кілька впливових країн-членів FATF, зокрема Індія, Китай, Саудівська Аравія та Південноафриканська Республіка, виступили проти такого рішення.
Європейський Союз в цілому виконує вимоги FATF. Проте, Брюссель також проводить оцінку фінансових ризиків, що можуть виникати з третіх країн, використовуючи свою власну методологію. У результаті цього формується "чорний" список держав, які мають підвищений ризик відмивання коштів та фінансування тероризму. Якщо країна потрапляє до цього переліку, це свідчить про те, що під час...
Банки Європейського Союзу впровадять більш суворі процедури перевірки для своїх клієнтів під час фінансових операцій.