Фальшиві інвалідності для уникнення мобілізації: в Україні знову виявлено велику аферу.
У різних регіонах України виявлено групи осіб, які брали участь у великомасштабних схемах оформлення підроблених інвалідностей за участю співробітників МСЕК та медичних закладів.
Під контролем прокуратури в трьох областях України виявлено злочинні схеми, які стосуються нелегального отримання статусу інваліда. Це давало можливість призовникам уникати мобілізації та безпідставно покидати країну.
Таким чином, у Львові було висунуто обвинувачення проти чотирьох медичних працівників, які працювали в одній з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій. Ці лікарі займалися фальсифікацією медичних документів, на підставі яких молоді чоловіки призовного віку без обґрунтування отримували статус інваліда. У результаті цього з країни емігрували щонайменше п’ятеро осіб. Ціна за їхні "послуги" становила приблизно 1 300 доларів.
У Київській області правоохоронці виявили двох лікарів з районної лікарні, які за 12 тисяч доларів пообіцяли чоловікові вплинути на членів медико-соціальної експертної комісії, аби той отримав групу інвалідності. Лікарі почали проводити фіктивне лікування пацієнта, але були затримані під час отримання частини хабаря у розмірі 3 тисячі євро.
В Одесі була виявлена злочинна група, що складалася з семи учасників, серед яких були завідувач травматологічного відділення, лікар-невропатолог, представниця обласного центру МСЕК, а також чотири цивільні особи. Ці медичні працівники займалися виготовленням фальшивих медичних документів, які дозволяли уникати призову на військову службу. Співробітниця МСЕК гарантувала отримання позитивних рішень комісії. Вартість таких "послуг" змінювалася в межах від 4 500 до 6 000 доларів.
Під час обшуків у фігурантів вилучили значну кількість речових доказів, зокрема -- підроблені документи, облікові журнали та інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність, грошові кошти.
Усім учасникам схем повідомлено про підозру. Залежно від вчинених злочинів їм інкриміновано зловживання впливом, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, сприяння у незаконному переправленні осіб через кордон та видачу завідомо неправдивого офіційного документа (2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України).
Мова йде про призначення їм запобіжних заходів. Дослідження тривають, і виявляються інші особи, які можуть бути причетні.