Financial Times: Трамп виявив інтерес до двох аспектів плану успіху Зеленського.
Згідно з інформацією британського видання Financial Times, Дональд Трамп, котрий здобув перемогу на президентських виборах у США, під час свого візиту з українським лідером Володимиром Зеленським у вересні 2024 року виявив інтерес до двох аспектів його Плану перемоги.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Financial Time
Згідно з інформацією, союзники України в Європі та США, включаючи впливових представників Республіканської партії, надали рекомендації щодо оптимального формулювання пропозицій, спрямованих на зміцнення співпраці з Києвом, а не на припинення важливої підтримки для країни, стверджують українські та європейські чиновники.
Дві з цих ідей були викладені в Плані перемоги Володимира Зеленського, який, за словами людей, які брали участь у його розробці, був орієнтований саме на Трампа. Пізніше ці пропозиції були представлені Трампу, коли український президент зустрівся з ним у Нью-Йорку у вересні.
Одна з пропозицій полягала у заміні певної кількості американських військовослужбовців, які перебувають у Європі, на українські збройні сили після завершення конфлікту.
Інша - вперше розроблена сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, союзником Трампа, за словами людей, які брали участь у розробці Плану перемоги Зеленського, - пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.
Трамп був "зацікавлений" цими двома пунктами, за словами особи, поінформованої про зустріч.
Лідери українського бізнесу в даний час активно спілкуються з урядовцями щодо можливості надати Трампу повноваження для "інвестиційного скринінгу". Це дозволить йому мати можливість вирішувати, хто отримує право на ведення бізнесу в Україні.
Одна з осіб, залучених до розробки ідеї, охарактеризувала її як "ABC - всі, крім Китаю", що може стати вигідним для Трампа. За словами співрозмовника, українські сектори, що залежать від китайських технологій та матеріалів, зокрема телекомунікації, можуть перейти до американських постачальників і залучити більше інвестицій з заходу. Хоча концепція перебуває на початковому етапі, деякі бізнес-лідери, які мають зв'язок з офісом президента, вважають, що вона може позитивно вплинути на позицію Трампа.
Західні союзники поки що досить прохолодно відреагували на План перемоги, особливо на заклик офіційно запросити Київ до вступу в НАТО і надати йому більш сучасне озброєння.
Що сталося раніше: На минулому тижні президент Зеленський повідомив, що провів "чудову" першу телефонну бесіду з Трампом після його повторного обрання. Однак Київ та його союзники виражають занепокоєння, що США можуть зменшити обсяг своєї військової допомоги, коли республіканець почне виконувати свої обов'язки в січні.
Зокрема, у Києві вважають, що з перемогою Дональда Трампа на виборах у США шанси запрошення України до НАТО знизились.