Оперативні новини Києва

Генеральний прокурор щодо ситуації з київським метро: посадовці були поінформовані, проте не вжили жодних заходів.

Кравченко підкреслює, що "ця історія ще не закінчена".

Чиновники "все прекрасно знали", але "нічого не робили" для виправлення ситуації в Київському метрополітені. Як зазначив у своєму Telegram-каналі генеральний прокурор України Руслан Кравченко, руйнування тунелю між "Деміївською" та "Либідською" - це "про безвідповідальність".

"Вчора активно обговорювали кримінальне провадження стосовно одного з посадовців Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації. За словами джерела, чиновники мали повну інформацію про ситуацію, але свідомо приховували правду та не вжили жодних заходів для вирішення проблеми. Він підкреслив, що це ще не кінець справи, розслідування продовжується."

Генпрокурор також з дозволу слідчого оприлюднив відео, у якому представлені окремі докази цього злочину. У відео, зокрема зазначається, що посадовці КП "Київський метрополітен" "заздалегідь знали" про аварійність ділянки тунелю між станціями "Либідська" та "Деміївська", але "приховували це".

"З отриманих матеріалів видно, що працівники КП 'Київський метрополітен' не вжили належних заходів, хоча їх обов'язком є цілодобове спостереження за станом тунелів", - зазначається у відео.

Як повідомляло агентство УНІАН, у грудні 2023 року було призупинено рух потягів на ділянці між станціями "Либідська" та "Деміївська". Це сталося через підтоплення, яке виникло в результаті розгерметизації тунелю та утворення тріщин у його стінах.

Поліція повідомила про підозру виконуючому обов'язки начальника підприємства та начальнику служби колії, тунельних споруд та будівель. Їх звинуватили у службовій недбалості.

10 липня 2025 року стало відомо, що Київська міська прокуратура висунула підозру директору Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації у зв'язку з розслідуванням справи про зруйнування тунелю київського метрополітену, яке сталося у 2023 році. За інформацією, отриманою від джерела в правоохоронних органах, йдеться про Руслана Кандибора.

В процесі досудового розслідування з'ясувалося, що глава Департаменту транспортної інфраструктури не здійснював належного контролю над діяльністю столичних підприємств, які підпорядковувалися йому, а також не був залучений до розгляду питань, що стосуються виникнення надзвичайних ситуацій, як техногенного, так і природного характеру. Це, в свою чергу, призвело до тимчасового закриття станцій метро.

Згідно з версією розслідування, неналежне виконання своїх обов'язків посадовою особою стало причиною затримки виявлення аварійної ситуації в метро та відсутності заходів для її ліквідації.

У прокуратурі відзначили, що закриття метрополітену призвело до втрат у доходах від пасажирських перевезень, а також створення альтернативних маршрутів наземного транспорту обійшлося бюджету столиці у 164 мільйони гривень.

Читайте також