Основні події дня: Збори "коаліції рішучих" у столиці України. Ініціатива про 30-денне перемир'я.

Політична діяльність
У Києві пройшла зустріч "коаліції рішучих". Серед учасників були президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.
Після зустрічі "коаліції рішучих" у Києві усі п'ять лідерів європейських країн провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Вони заявили, що готові до повного безумовного припинення вогню на суші, у повітрі та на морі щонайменше на 30 днів.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц і президент Франції Еммануель Макрон під час спільної прес-конференції оголосили, що їхня коаліція готова ввести нові жорсткі санкції, якщо Росія не погодиться на запропоноване 30-денне припинення вогню.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що припинення вогню у війні проти України можливе лише за умови зупинення постачання озброєнь з боку США та європейських країн.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував ідею створення демілітаризованої зони завширшки 15 км по обидва боки від лінії фронту. За його словами, такий крок може спричинити втрату контролю над ключовими прифронтовими містами.
Тегеран має намір передати Російській Федерації пускові установки для балістичних ракет малої дальності Fath-360, про що повідомляє агентство Reuters, посилаючись на інформацію від західних розвідувальних служб та регіональних посадовців.
Спільнота
З 11 травня в Краматорську, що в Донецькій області, буде припинено функціонування вуличного освітлення. Це рішення ухвалено у зв'язку з тим, що вечірні сутінки наближаються до початку комендантської години.
Військові збройні конфлікти
Російські війська змінили тактику: тепер вони атакують не лише сам Торецьк, а й фланги -- з півдня та півночі, включаючи райони біля населеного пункту Суха Балка. Там ворог намагається просуватися, використовуючи перевагу у зруйнованих позиціях та широке застосування FPV-дронів, у тому числі на оптоволоконному управлінні.