ГУР отримало інформацію про наказ російського командира, що стосується страт українських військових, які потрапили в полон.

Згідно з інформацією, яку надає ГУР Міністерства оборони в Телеграм, Укрінформ передає цю новину.
10 липня 2025 року спеціалісти Головного управління розвідки Міністерства оборони України зафіксували новий випадок військового злочину, скоєного Росією. Вони перехопили наказ одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту країни-агресора, що стосувався українських військовополонених. "Відрізати голову, посадити на пики, викинути на...", - кричить лідер 2-ї десантно-штурмової роти десантно-штурмового батальйону 155-ї бригади морської піхоти ЗС РФ, згідно з інформацією, оприлюдненою у повідомленні.
Відзначається, що 155-та бригада агресора має сумнівну репутацію через скоєння воєнних злочинів під час окупації Київської області та в інших зонах конфлікту. В даний час ця російська бригада активно діє на території Сумської області.
Через жорстокі катування та звірські вбивства українських військових і цивільних, 155-та бригада російських окупантів стала однією з найулюбленіших частин Володимира Путіна. Її прапор з гордістю демонстрували під час так званої підсумкової пресконференції російського лідера в грудні 2024 року.
Протягом повномасштабної війни бригада зазнала численних втрат, що призвело до необхідності залучення нових солдатів з числа мобілізованих росіян. Наприклад, 2 липня цього року під час атаки на штаб у Курщині Сили оборони ліквідували комбригa полковника Сергія Ільїна.
Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що станом на початок липня відомо про страту росіянами 268 українських військовополонених.