Оперативні новини Києва

Хто займе ключові позиції в адміністрації Трампа та які були їхні висловлювання щодо України?

Дональд Трамп уже оголосив ключові призначення у своїй адміністрації. В тому числі тих, хто буде безпосередньо залучений до перемовин з Україною та РФ.

Стислий висновок: могло статися й гірше.

Докладніше - в статті журналіста "Європейської правди" Олега Павлюка Від яструбів до критиків Києва: хто у команді Трампа відповідатиме за Україну та війну. Далі - стислий її виклад.

Одним із ключових для адміністрації Трампа посадовців у сфері національної безпеки стане Майк Волтц.

50-річний ветеран афганської війни є прибічником жорсткої політики щодо Китаю та вважається одним із найактивніших критиків цієї країни в Конгресі.

До 2023 року республіканець активно підтримував усі ініціативи на користь України в Конгресі. Проте після оголошення Трампом про старт своєї виборчої кампанії, у висловлюваннях Волтца почали з'являтися ідеї про необхідність посилення контролю за допомогою, що надається Києву.

Волтц не заперечує підтримку України в принципі. Для нього це питання більше є приводом для критики дій адміністрації Байдена.

Трамп має намір призначити 53-річного сенатора з Флориди Марка Рубіо на посаду державного секретаря США.

Погляди Рубіо, подібно до позицій Волтца, в цілому можна охарактеризувати як "яструбині" — саме те, що українська сторона сьогодні визначає як "мир через силу".

У березні 2024 року Рубіо говорив про альянс Китаю, Ірану, Північної Кореї та Росії, який формувався проти Сполучених Штатів: "Вони всі мають одну мету, а саме: послабити Америку, послабити наші альянси, послабити нашу позицію, наші можливості і нашу волю".

Погляди майбутнього держсекретаря стосовно війни в Україні також пройшли еволюцію.

На самому початку широкомасштабної агресії Росії проти України Рубіо активно долучився до підтримки Києва.

Однак, починаючи з 2023 року, Рубіо, визнаючи важливість підтримки України, все частіше підкреслює, що адміністрація Байдена виділяє кошти для Києва, що може негативно позначитися на національних інтересах США.

Незадовго до того, як його висунули на посаду державного секретаря, він охарактеризував війну в Україні як "патовий стан" і закликав "завершити її".

Призначення Піта Гегсета міністром оборони США, безсумнівно, стало одним з найнеочікуваніших кроків Трампа.

44-річний випускник Гарвардського університету, який брав участь у війнах в Афганістані та Іраку, нині займає посаду на телеканалі Fox News.

Цілком імовірно, що він, подібно до Марко Рубіо та Майка Волтца, також прийме "яструбині" позиції Трампа стосовно Китаю та Ірану.

У одному з подкастів він висловив свою незгоду з твердженням, що Путін зможе атакувати Польщу, якщо здобуде перемогу в Україні. Крім того, він підняв питання про можливу загрозу використання ядерної зброї у випадку продовження американського втручання.

Кандидатура нового керівника Пентагону стала несподіванкою та викликала розчарування навіть серед найближчих соратників Трампа.

Серед численних призначень в адміністрації Трампа слід відзначити обрання Тулсі Габбард на пост керівника Національного розвідувального управління, яке відповідає за координацію роботи всіх розвідувальних агентств США.

Чим відома політикиня? Наприклад, Габбард поширювала міф про американські біолабораторії в Україні.

Генеральним прокурором Трамп хоче призначити Метта Гейца - не менш одіозного трампіста, члена Палати представників від штату Флорида. Одіозного хоча б тому, що проти нього власні ж колеги з комітету з питань етики вели розслідування через підозру в незаконному вживанні наркотиків та неналежній поведінці, пов'язаній із сексуальними стосунками.

Гейц також запам'ятався своїми антиукраїнськими висловлюваннями.

Наприкінці варто зазначити, що не всі запропоновані кандидатури зможуть бути затверджені Сенатом.

Читайте також