Іноземці активно приїжджають в Україну, щоб побачити міста, які зазнали руйнувань внаслідок агресії російських військ.

Які факти відомі про стрімке зростання інтересу до "воєнного туризму" в Україні?
Журналісти газети Sarganserländer підкреслюють, що туристичні екскурсії до знищеного російськими агресорами Ірпіня на Київщині, а також до Харкова, ставлять перед суспільством серйозні етичні дилеми.
Підкреслюється, що тури по місцях, які сильно постраждали внаслідок збройної агресії окупаційної армії РФ, наразі пропонують для іноземців близько 10 компаній.
Основна частина подібних екскурсій зосереджена в Києві та його околицях, а ціни на них коливаються в межах від 150 до 250 євро.
У процесі організації цих турів частина отриманого доходу направляється на підтримку українських військових.
Як зазначає засновник однієї з туристичних компаній Світозар Моїсеєв, основна мета полягає не в отриманні прибутку, а в показі іноземцям реальних наслідків агресії Росії проти України.
У той же час окремі такі компанії заробляють тисячі євро, відправляючи іноземних туристів ледь не до зон бойових дій.
У липні 2024 року Нік Тан з Америки прибув до Харкова, міста, що знаходиться всього в 20 кілометрах від зони бойових дій і регулярно страждає від авіаударів.
Автори матеріалу зазначають, що це викликає подив в жителів Ірпеня, які продовжують жити в умовах постійної небезпеки.
За словами депутата міськради Ірпеня Михайлини Скорик-Шкарівської, більшість жителів міста підтримують такий своєрідний "воєнний туризм".
Голова Національного агентства з розвитку туризму Мар'яна Олеськів піднімає етичні аспекти воєнного туризму, і в зв'язку з цим агентство розробляє спеціалізовані курси для підвищення кваліфікації екскурсоводів.
Хоча з початку війни туристичні потоки в Україну впали і зараз обмежуються переважно діловими туристами, українська туристична індустрія вже готується до післявоєнного періоду.