Успішні кейси клієнтів Ощадбанку: історія козячої ферми, яка створює крафтові сири під брендом Zinka -- Delo.ua

У затишному селі Усівка, що на Київщині, виготовляють крафтові сири, які не поступаються французьким та італійським аналогам. Тут знаходиться сімейне фермерське господарство "Тетяна-2011", яке вже майже десять років займається розведенням альпійських та зааненських кіз. Це підприємство активно бере участь у міжнародних виставках, присвячених продукції з козиного молока. В асортименті бренду Zinka представлено понад 50 видів продукції, серед яких масло, сметана, йогурти, а також різноманітні сири — м’які, тверді, напівтверді, з пліснявою та з травами.
Розробка рецептур продуктів орієнтована на потреби українських споживачів. Наприклад, сири під брендом Zinka не вражають вираженим смаком та ароматом, що зумовлено рядом факторів — від умов утримання тварин до вибору обладнання та технологій виробництва. Наразі продукція Zinka здобула популярність серед споживачів і доступна не лише у фірмових точках продажу, а й у великих супермаркетах.
Цей бізнес є давнім партнером Ощадбанку і протягом багатьох років отримує від цієї фінансової установи всебічну підтримку. У рамках нового проєкту "Історії успіху клієнтів Ощаду" ми представляємо господарство "Тетяна-2011".
Підприємець Василь Цвик розпочинав фермерську справу ще у 2011 році - створив господарство, назвавши його на честь доньки. Тривалий час займався рослинництвом, садівництвом, але згодом прийняв рішення підхопити тваринництво та переробку тваринних продуктів. Обрав нішу вільну від конкурентів та придбав 300 кіз. Починав переробку молока із 500 літрів на день.
"У 2016 році на території нашої ферми існувало лише поле та два невеликі сараї. Однак завдяки інвестиціям від Ощадбанку тут було зведено сучасні виробничі потужності, що дало поштовх до розвитку нашого господарства," - ділиться враженнями заступниця голови фермерського господарства Віта Цвик.
Василь з ентузіазмом впроваджував європейські технології в управлінні молочними господарствами, адаптуючи їх до специфіки українських умов. Продукцію, яку він виготовляв, почав продавати під брендом Zinka – іменем, яке традиційно обирали українські фермери для своїх кіз.
Наразі ферма має близько 2200 гектарів землі та 6 гектарів яблуневого саду. Поголів'я нараховує близько 3600 тварин, а потужності господарства дозволяють переробку 5 тонн молока за зміну. Всі виробничі процеси на господарстві максимально автоматизовані завдяки найсучаснішому швейцарському та ізраільському обладнанню.
"Наше підприємство вирізняється своєю різноплановістю та сімейним підходом. В Україні це досить незвичайна концепція, тому можемо з гордістю стверджувати, що ми є піонерами в цій галузі", - зазначає Василь Цвик.
Не в останню чергу підприємство завдячує своїм успіхом фінансовій підтримці Ощадбанку. "Ощадбанк завжди готовий підтримати наші ініціативи, і ми спільно реалізуємо їх у життя. Ми не тільки отримуємо кредитні ресурси, але й активно залучаємося до державних програм. Наприклад, нещодавно ми стали отримувачами гранту на переробку. Крім того, завдяки Ощадбанку, у нас з’явився сучасний доїльний зал", - ділиться Віта Цвик.
Василь Цвик зазначає, що протягом усього періоду співпраці з банком у нього не виникало жодних непорозумінь.
У найважчі для українського підприємництва часи Ощадбанк продовжує підтримувати бізнес, зокрема малі та середні підприємства. Лише торік загальна сума виданих кредитів становила близько 14 млрд грн, що на 3,3 млрд більше ніж у попередньому році.