Оперативні новини Києва

Кабінет Міністрів України - Питання, пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних у часи мобілізації та військових дій.

Уряд України ухвалює рішення:

1. Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 "Щодо окремих аспектів реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" стосовно бронювання військовозобов'язаних під час мобілізації та в умовах воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940; 2024 р., № 57, ст. 3356, № 61, ст. 3651, № 82, ст. 4837) -- з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1204, які додаються.

2. Определить, что:

Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, що були надані військовозобов'язаним за рішеннями Міністерства економіки до моменту набрання чинності цією постановою, залишаються дійсними протягом терміну, на який вони були надані, проте не більше ніж до 28 лютого 2025 року.

2) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов'язаним засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 р.;

3) анулювання відстрочок, зазначених у підпункті 1 цього пункту, здійснюється у разі:

завершення терміну їх активності;

завершення діяльності підприємства, установи або організації у виготовленні продукції, виконанні робіт та наданні послуг, спрямованих на задоволення потреб Збройних Сил та інших військових формувань;

Відсторонення підприємства, установи або організації від статусу критично важливих для стабільності економіки та життєзабезпечення населення в особливий період здійснюється органом, що ухвалив рішення про визнання цих підприємств, установ і організацій критично важливими для підтримки економічної діяльності та життєдіяльності населення в специфічних умовах.

ліквідація державного органу, іншого органу влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;

звільнення військовозобов'язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації);

призупинення дії трудового контракту військовозобов'язаного з компанією, закладом чи організацією.

обґрунтоване звернення керівника державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації;

надання відстрочки з інших підстав, передбачених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

розірвання укладеного контракту або завершення терміну призначення – для співробітників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових організацій, а також міжнародних і неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем яких є Україна відповідно до міжнародних угод, укладених Україною.

Не виконання оператором заходів з розмінування протягом шести місяців, які здійснюються відповідно до сертифікованих процесів гуманітарного розмінування, згідно з даними, наданими Центром протимінної діяльності.

У випадках, зазначених в абзацах третьому -- одинадцятому цього підпункту, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Міністерства економіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації. Відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації у п'ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов'язаного витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання військовозобов'язаного та надсилають його територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку (відповідному підрозділу Центрального управління та/або регіональному органу Служби безпеки, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідному підрозділу розвідувального органу Міністерства оборони).

Міністерство економіки направляє інформацію про скасування відстрочки до державних установ, інших органів, згаданих у дванадцятому абзаці цього підпункту, а також до Міністерства цифрової трансформації та Міністерства оборони, включаючи Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки та розвідувальний орган Міністерства оборони.

Відстрочка, яка була надана військовозобов'язаному рішенням Міністерства економіки і термін дії якої ще не завершився, втрачає свою силу з моменту ухвалення Міністерством економіки нового рішення щодо бронювання цього військовозобов'язаного.

4) органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору подають Пенсійному фонду України відповідні відомості через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов'язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису;

5) Термін дії рішень, що стосуються визнання підприємств, установ та організацій критично важливими для стабільності економіки та забезпечення життєвих потреб населення в особливий період, а також для задоволення потреб Збройних Сил та інших військових формувань у цей же період, які є дійсними на момент набрання чинності цією постановою, але термін дії яких спливає до 30 листопада 2024 року (включно), буде подовжено до 31 грудня 2024 року.

3. Міністерству цифрової трансформації, Міністерству оборони, Міністерству юстиції протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити електронну інформаційну взаємодію між Єдиним державним вебпорталом електронних послуг, Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб -- підприємців та громадських формувань у режимі реального часу для оформлення бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час воєнного стану в електронній формі та застосування відомостей зазначених реєстрів відповідно до Порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940; 2024 р., № 57, ст. 3356), -- із змінами, внесеними цією постановою (далі -- Порядок бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час).

Протягом місяця з моменту набрання чинності цією постановою, Пенсійний фонд України та Міністерство оборони зобов'язані забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Це стосується працівників підприємств, установ і організацій, зазначених у підпункті 4 пункту 2 цієї постанови, які мають вік від 17 до 60 років, їх посад та відповідності умовам, викладеним у третьому абзаці пункту 8 Порядку бронювання військовозобязаних на період мобілізації та в умовах воєнного часу. Дана інформація буде використовуватися для оформлення бронювання військовозобов'язаних за списком під час воєнного стану в електронному форматі, а також для застосування даних, що містяться в зазначених реєстрах, відповідно до Порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та воєнного часу.

5. Протягом одного місяця з моменту набрання чинності цією постановою Пенсійний фонд України має забезпечити технічну можливість для подання інформації в електронному форматі. Це стосується органів державної влади, інших державних структур, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для потреб Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період, а також для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в ці складні часи. Вся ця інформація повинна подаватися через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України відповідно до даних, зазначених у пункті 4 цієї постанови.

6. Міністерство цифрової трансформації повинно забезпечити технічні можливості для подачі інформації про включення до списків органів державної влади, інших державних структур, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, які мають критичне значення для задоволення потреб Збройних Сил і інших військових формувань у особливий період. Це також стосується підприємств, установ і організацій, що є життєво важливими для стабільного функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду. Уся інформація про бронювання військовозобов'язаних, а також списки осіб, що підлягають бронюванню під час мобілізації та в умовах війни, має подаватися в електронному вигляді через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

7. Головним виконавчим органам, а також іншим державним структурам та органам управління, що діють на всій території України, а також обласним адміністраціям, адміністраціям Києва та Севастополя (включаючи військові адміністрації у випадку їх створення) доручається забезпечити:

у десятиденний строк з дня набрання чинності цією постановою встановлення критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації, які мають важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади, зазначених у підпункті 4 пункту 2 Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940; 2024 р., № 57, ст. 3356), -- із змінами, внесеними цією постановою;

у тримісячний строк перегляд прийнятих рішень про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

8. Визнати такими, що втратили чинність:

пункти 1, 3 -- 7 постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2024 р. № 650 "Деякі питання бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 57, ст. 3356);

постанову Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2024 р. № 1125 "Про внесення змін до Порядку бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 91, ст. 5884).

9. Ця постанова почне діяти з 1 грудня 2024 року, за винятком підпунктів 1–3, 5 пункту 2, пункту 7 даної постанови та пункту 3 змін, які затверджені цією постановою і вступають в силу з моменту їх публікації.

Читайте також