Оперативні новини Києва

Директор "УкрНДІпроектреставрації" привласнив 260 тисяч гривень, які були виділені на створення проєкту для музею "Київська фортеця" | УНН

Печерська окружна прокуратура міста Києва висунула підозру тимчасовому виконуючому обов'язки директора Українського державного науково-дослідного та проєктного інституту "УкрНДІпроектреставрація". Його підозрюють у привласненні коштів, які були виділені на розробку проекту протиаварійних робіт для музею "Київська фортеця". Цю інформацію повідомила Київська міська прокуратура, згідно з даними УНН.

На замовлення музею "Київська фортеця" проектний інститут повинен був підготувати науково-проектну документацію для проведення протиаварійних заходів на Башті № 4 цього музею. Однак, ряд робіт, які були заплановані в рамках угоди, залишилися невиконаними.

Водночас керівник установи, що мала виконувати роботи, не вжив заходів щодо доопрацювання проєктної документації та приведення її у відповідність до чинного законодавства. Встановлено, що невиконано роботи на суму майже 260 тис. гривень, чим спричинено збитки музею, який замовив та оплатив ці роботи

Дії особи, що тимчасово виконувала обов'язки директора Українського державного науково-дослідного та проектного інституту "УкрНДІпроектреставрація", були класифіковані відповідно до частини 4 статті 191 Кримінального кодексу України, що стосується привласнення чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в значних масштабах.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Інженера музею "Київська фортеця" звинуватили у зловживанні своїм службовим становищем. У 2023 році музей витратив більше 500 тисяч гривень на проектну та кошторисну документацію, що викликало підозри щодо надмірних витрат.

У 2021 році керівництво Києва оголосило про великий проект відновлення Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця". Серед запланованих змін було створення музею АТО на території фортеці. Раніше в комплексі виконувалися в основному протиаварійні роботи, зокрема, вони стосувалися "Наводницької башти" (башта №4).

У квітні 2024 року правоохоронні органи виявили схему привласнення коштів, призначених для реставрації музею "Київська фортеця". У рамках розслідування була затримана тодішня керівниця музею. Згідно з версією слідства, вона уклала угоду з підрядником на виконання реставраційних робіт однієї з башт фортеці, використовуючи завищені ціни на будівельні матеріали. Загальні збитки склали 868 тисяч гривень.

Також у травні 2024 року столичні прокурори вже вручили підозру директорці приватного товариства за підозрою у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах - мова йде про 900 тисяч грн, які зникли під час реконструкції музею "Київська фортеця". Йдеться про події 2020-2021 років. Тоді керівництво музею "Київська фортеця" уклало договір з директоркою приватного товариства на проведення протиаварійних робіт башти № 4 музею, яка є пам'яткою містобудування та архітектури національного значення.

Серед інших завдань підрядник повинен був оновити дах на башті. Загальна вартість матеріалів для покриття склала 1,4 млн грн. Проте експертна оцінка виявила, що ця сума була суттєво завищена.

Читайте також