Оперативні новини Києва

Китай висловив готовність докладати зусилля для реалізації справжнього миру в Україні.

Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць та партнерів БРІКС, що проходила в Ріо-де-Жанейро, повідомляє Укрінформ із посиланням на китайське зовнішньополітичне відомство.

За словами Вана, в умовах турбулентності сучасного світу країни БРІКС повинні взяти на себе ініціативу та стати основою міжнародної єдності і співпраці та спільно з країнами Глобального Півдня підтримувати багатосторонність і відкритість.

"Ми маємо підтримувати мирне вирішення конфліктів і впроваджувати ідею спільної, всебічної та сталого розвитку безпеки," - зазначив глава китайського зовнішньополітичного відомства.

Він зазначив, що БРІКС також повинен прагнути до мирного вирішення конфліктів та розбіжностей.

"Китай висловлює готовність співпрацювати з міжнародним співтовариством, особливо з країнами БРІКС, для досягнення глобального консенсусу стосовно політичного вирішення "української кризи" (війни Росії проти України - ред.) і продовжувати активно сприяти встановленню справжнього миру", - зазначив Ван.

Китай, який від початку війни декларує нейтралітет, у 2023-2024 роках намагався взяти безпосередню участь у врегулюванні російсько-української війни, ініціювавши "мирний план із 12 пунктів", у якому йшлося про відновлення суверенітету й територіальної цілісності України, та двічі направивши спецпредставника уряду Лі Хуея в турне до Києва, ЄС та Москви для обговорення перспектив миру.

Згодом у Пекіні виявили суттєві розбіжності між позиціями Києва, ЄС і Москви щодо умов завершення війни. В результаті, Китай ухвалив рішення утриматися від активних дій і спроб впливати на ситуацію, зайнявши роль пасивного спостерігача. Вони обмежилися лише декларативними заявами про готовність підтримувати мир у Україні, не надаючи конкретних деталей щодо власного бачення умов для завершення конфлікту.

Як повідомляв Укрінформ, Китай і Бразилія мають намір ефективніше використовувати створену з їхньої ініціативи групу "Друзі миру" для сприяння пошуку політичного рішення "української кризи".

Читайте також