Китайських громадян затримали за спробу передачі конфіденційної інформації про ракетний комплекс "Нептун" | УНН

В Україні затримано громадян Китаю, які намагалися передати секретну документацію про ракетний комплекс "Нептун" органам безпеки КНР. Серед затриманих - 24-річний ексстудент та його батько, який координував агентурну роботу.
Правоохоронні органи виявили та затримали громадян Китаю, які намагалися передати секретні документи, що стосуються українського ракетного комплексу "Нептун", до китайських органів безпеки. Про це повідомляє УНН, посилаючись на інформацію пресслужби Офісу Генерального прокурора.
Під процесуальним наглядом Київської міської прокуратури 26 червня було оголошено про підозру у шпигунстві громадянину Китаю відповідно до частини 1 статті 114 Кримінального кодексу України.
Підозру повідомили 24-річному ексстуденту київського університету, який залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували з вишу за академічну неуспішність. Він, як повідомляється, намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок озброєнь Сил оборони.
У процесі досудового розслідування, що проводиться слідчим управлінням Головного управління СБУ в Києві та Київській області, виявлено, що іноземець планував зібрати та передати своєму батькові, який має тісні зв'язки з китайськими органами безпеки та Генеральним штабом, інформацію про ракетний комплекс "Нептун". Це особливе озброєння Збройних сил України призначене для ураження всіх типів бойових і десантних кораблів. Саме завдяки "Нептуну" було знищено флагман Чорноморського флоту Росії - ракетний крейсер "Москва".
Згідно з отриманими даними, під час збору інформації від представників українських спецслужб і спроби її передачі, він був затриманий. Наразі він знаходиться у слідчому ізоляторі.
Інший фігурант - його батько, постійно проживав в КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина. Вчергове батько підозрюваного заїхав на територію України 7 липня і наступного дня відвідав посольство КНР в місті Києві.
9 липня, в процесі досудового слідства, він був затриманий. Прокуратура має намір повідомити його про підозру у шпигунстві та подати до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Служба безпеки України повідомляла, що виявила в безпілотниках, якими рашисти масовано атакували Київ у ніч на 4 липня, компоненти китайського виробництва. Про це свідчать маркування підприємства-виробника "Suzhou Ecod Precision Manufacturing Co., Ltd" на відповідних деталях.
У травні Служба безпеки України вперше в історії нашої країни виявила агентурну мережу військової розвідки Угорщини, що проводила шпигунську діяльність проти України. У Закарпатті були затримані двоє агентів угорської спецслужби, про що повідомили в СБУ.