"Коханий у заточенні": у центрі Харкова відзначили пам'ять про полонених українців, - ФОТО

У Харкові відбулася чергова акція-нагадування "Не мовчи. Полон вбиває". Її мета - підтримати полонених та зниклих безвісти Захисників та Захисниць.
У акції взяло участь кілька десятків осіб, серед яких сім'ї військовослужбовців з різних підрозділів Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Територіальної оборони та захисників Маріуполя. Інформацію про це надали в Координаційному штабі, що займається питаннями військовополонених.
Учасники тримали в руках плакати, на яких була викладена інформація про своїх близьких, які стали жертвами полону або зникли безвісти під час оборони від російської агресії.
Представник консультаційного центру Східного регіону Коордштабу долучився до акції, висловивши підтримку родинам та надавши відповіді на особисті запитання учасників заходу.
Що можна сказати про цю акцію?
Кампанія "Не мовчи. Полон вбиває" є ініціативою, спрямованою на підняття обізнаності щодо українських військовополонених та цивільних осіб, які перебувають у російському ув'язненні, а також тих, хто зник безвісти. В рамках цієї акції організовуються щотижневі мітинги, заходи, флешмоби та інші активності в різних містах України, щоб акцентувати увагу на проблемі полону і закликати до звільнення цих людей.
Також варто зазначити, що з початку червня відбулося вісім етапів масштабного обміну військовополоненими, в результаті якого додому повернулися сотні українських захисників, підкреслив президент України Володимир Зеленський.
Наша молодь, герої, які захищали Маріуполь та тримали оборону в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській і Київській областях. Вони поранені, страждають від тяжких хвороб, і серед них є ті, кого вважали зниклими безвісти. Багато з них опинилися в полоні з 2022 року, і це стосується не лише військових. Україна також повернула додому цивільних осіб.
Згадаємо, що наймолодшому з визволених всього 20 років. Відбувся новий обмін.