Оперативні новини Києва

Кремль навмисно продовжує переговори та налаштовується на затяжний конфлікт, - зазначає ISW.

З огляду на характер переговорів у Стамбулі та озвучені російською делегацією вимоги, аналітики відомства переконані, що метою війни Росії залишається повна капітуляція України.

У звіті також підкреслюється, що Москва висуває свої територіальні вимоги не в якості теми для переговорів щодо закінчення війни, а як умови, які необхідні для досягнення самого припинення вогню.

В ISW вважають, що Кремль прагне створити ілюзію відкритості до переговорів, водночас висуваючи для України ультимативні вимоги, які є неприйнятними, при цьому не проявляючи жодних ознак готовності до компромісу.

За даними ISW, Путін, ймовірно, продовжить уникати компромісів, поки Україна та Захід не змінять його уявлення про перемогу. Він вважає, що Росія може досягти успіху у війні за рахунок виснаження противника через безперервний повзучий наступ, що ускладнює Україні проведення ефективних і стратегічно важливих контрнаступальних дій, зазначають експерти.

Продовження конфлікту

В Інституті також переконані, що з огляду на останні заяви російського військово-політичного керівництва, Кремль свідомо затягує переговорний процес, демонструючи небажання вести добросовісні перемовини як щодо припинення вогню, так і стосовно укладення остаточної мирної угоди.

Опозиційне російське видання Verstka повідомляє, що в Кремлі не планують особисту зустріч між президентами Росії Володимиром Путіним та України Володимиром Зеленським. Це пов'язано з усвідомленням того, що російські вимоги є абсолютно неприйнятними для української сторони.

Джерела, близькі до оточення Путіна, повідомляють, що Росія тільки підсилює свої зусилля у затягуванні мирних переговорів і продовжує висувати Україні неприпустимі вимоги.

За інформацією одного з джерел, прагнення Москви вести переговори без посередників свідчить про її бажання показати, що Кремль може диктувати умови, зокрема вимагати від Сполучених Штатів зменшення впливу західних союзників України.

"Це узгоджується з тривалою оцінкою ISW, яка стверджує, що Росія свідомо затримує мирні переговори, аби здобути додаткові вигоди від Заходу та продовжити свої військові дії. У протилежність цьому, Україна не раз підтверджувала свою готовність до компромісів та добросовісних переговорів", - зазначено у звіті Інституту.

Ризик загострення війни

Одночасно, фахівці зазначають, що Росія готова як продовжити, так і посилити бойові дії проти України, якщо Київ і Вашингтон не приймуть її умови капітуляції.

Заяву голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, що провал у переговорах може викликати "ще страшнішу фазу війни з новою зброєю і новими учасниками", в Інституті назвали завуальованою погрозою застосування ядерної зброї, залучення до війни союзників Росії або навіть напад на країни Європи.

Водночас, за оцінкою ISW, малоймовірно, що Кремль наразі вдасться до використання ядерної зброї або нападу на держави-члени НАТО.

За інформацією відомства, Росія не раз підтверджувала, що готова прийняти лише умови, які передбачають повну капітуляцію України. Будь-які переговори, що не ведуть до реалізації цих вимог, ймовірно, будуть вважатися з їхнього боку "невдалими".

Погрози щодо можливого продовження або ескалації конфлікту в разі невиконання російських вимог нагадують заяву помічника президента РФ Володимира Мединського від 16 травня, в якій він зазначив, що Росія готова "воювати стільки, скільки буде потрібно". У аналітичному центрі ISW цю риторику охарактеризували як елемент кампанії, відомої як "рефлексивний контроль", метою якої є примусити Київ та Захід прийняти вимоги Москви про капітуляцію України.

"Скасування" мирної угоди

В Інституті вивчення війни також зазначили, що Росія продовжує заперечувати легітимність чинного українського уряду і, таким чином, створює умови для відмови від виконання будь-якої майбутньої українсько-російської мирної угоди.

У звіті зазначається, що 17 травня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив важливість для Росії мати чітке уявлення про те, хто з українських чиновників буде підписувати документи, що можуть стати основою будь-якої потенційної мирної угоди.

В ISW переконані, що заяви Пєскова є частиною усталеної кремлівської наративної кампанії, яка заперечує легітимність президента України Володимира Зеленського та всіх українських урядів після 2014 року.

"Ця риторична кампанія є складовою зусиль Кремля, спрямованих на створення підстав для одностороннього виходу Росії з будь-яких майбутніх мирних угод у зручний для неї час, а також підтримку неодноразової російської вимоги щодо примусу України до зміни режиму та проштовхування проросійського уряду ", - вважають експерти Інституту.

У міністерстві також наголосили, що будь-яка мирна угода, яка може бути укладена між Росією та Україною, повинна включати безумовне визнання Росією легітимності українського уряду та Конституції України.

Читайте також