Оперативні новини Києва

Микола Томенко поділився інформацією про стислий курс Конституційного права України для Трампа-Венса-Віткоффа.

Цю інформацію публікує Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook. Нижче наводимо думки автора без додаткових коментарів. Варто зазначити, що точка зору експерта може відрізнятися від позиції редакції. Проте ми не маємо права обмежувати людей у висловленні своїх думок.

В останні дні команда Трампа у зв'язку з питаннями завершення війни почала активно посилатися на конституцію Російської Федерації. Проте я не помічаю жодних згадок про наш Основний Закон, який міжнародні експерти завжди вважали демократичним та прогресивним.

Отже, в стислій і доступній формі нагадаю основні ПРАВИЛА КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.

1. Щодо адміністративно-територіального устрою України.

Стаття 133 Розділу IX "Територіальний устрій України" містить ВИКЛЮЧНИЙ список елементів адміністративно-територіального устрою країни:

Україна складається з таких адміністративних одиниць: Автономна Республіка Крим, а також області Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська. До складу країни також входять міста Київ і Севастополь.

2. Щодо зміни територіального складу України.

Стаття 73 Розділу III "Вибори. Референдум" однозначно визначає, що

"Питання, що стосуються зміни території України, вирішуються виключно на Всеукраїнському референдумі."

Доречним буде нагадати американським переговірникам, що так звані "псевдореферендуми" в анексованих регіонах України абсолютно не мають жодної законної основи відповідно до вимог нашої Конституції та діючих законів.

Якщо навіть Президент або Верховна Рада вирішать скасувати вимогу наявності згоди УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ для зміни територіальних кордонів нашої Держави, це їм не вдасться, оскільки такий крок вимагатиме проведення Референдуму.

Нагадую також, що Розділ III та згадана стаття 73 мають ключове значення для конституційного устрою України. Вони захищені статтею 156 Розділу XIII "Внесення змін до Конституції України". Ця стаття чітко зазначає, що зміни до Розділу XIII можуть бути внесені лише за умови затвердження їх не менше ніж двома третинами депутатів Верховної Ради України, після чого такі зміни підлягають "ЗАТВЕРДЖЕННЮ ЧЕРЕЗ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ".

Як видно, КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ чітко зазначає, що питання ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ в аспекті ЗМІН ТЕРИТОРІЇ можуть бути вирішені ТІЛЬКИ за згодою УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ через голосування на ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ РЕФЕРЕНДУМІ.

Читайте також