Оперативні новини Києва

Міністерство освіти повідомляє, що в українських університетах здобувають освіту більше 21 тисячі іноземних студентів, з яких 390 - з Російської Федерації.

Станом на 1 січня 2026 року в закладах вищої освіти України навчається 21 271 іноземний студент із 127 країн світу, йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки з посиланням на дані Українського державного центру міжнародної освіти (УДЦМО).

"Кількість іноземних студентів в Україні, безумовно, знизилася в порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення, проте зацікавленість у отриманні вищої освіти в країні залишається. У зв'язку з цим українські заклади вищої освіти активно впроваджують нові освітні програми, змінюють формати навчання та беруть участь у ініціативах, спрямованих на розвиток міжнародної освіти", - зазначила директорка УДЦМО Олена Шаповалова, яку цитує прес-служба міністерства.

Згідно з інформацією Центру, у навчальному році 2025/2026 року в Україні освіту отримують іноземні студенти в 369 університетах.

Найбільша кількість іноземних студентів навчається в таких навчальних закладах: Київський національний університет технологій і дизайну, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Сумський національний аграрний університет, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Національний аерокосмічний університет "Харківський авіаційний інститут", Національний університет біоресурсів і природокористування України, ПЗВО "Міжнародний Європейський університет", ПЗВО "Університет медицини та соціальних наук", Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" та Запорізький державний медико-фармацевтичний університет.

Відзначається, що значна частина іноземних студентів здобуває освіту в Київській та Харківській областях, а також у Сумській, Одеській, Миколаївській і Запорізькій областях.

Згідно з повідомленням, у закладах вищої освіти України навчаються громадяни зі 127 країн світу. Найбільше студентів з Китаю (6 626), Азербайджану (5 420), Грузії (1 478), Індії (924), Марокко (734), Туреччини (644), Туркменістану (568), Польщі (504), Вірменії (406) і РФ (390).

Серед найпоширеніших напрямків підготовки можна виділити: "Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок", "Технології в харчовій промисловості", "Менеджмент", "Технологія виробництва та обробки продукції тваринництва", "Медицина", "Фізична культура та спорт", "Біотехнології і біоінженерія", "Авіаційний транспорт", "Економіка та міжнародні економічні відносини", а також "Комп'ютерна інженерія".

Станом на 1 січня 2026 року було видано 6 292 запрошення для навчання. Найбільша кількість запрошень надійшла для абітурієнтів з таких країн, як Китай, Азербайджан, Грузія, Туркменістан, Марокко, Нігерія, Туреччина, Індія, США та Польща.

Як повідомлялося, у 2025 році до українських закладів вищої освіти було зараховано 5 475 іноземних студентів, що на 534 більше, ніж у 2024 році (4 941).

Заступник міністра освіти і науки Микола Трофименко висловив сподівання, що після закінчення війни кількість іноземних студентів в Україні може досягти 100 тисяч.

Читайте також