Між Трампом і Путіним існує "значна напруга": деталі від WSJ.
У російського президента є підстави побоюватися політичних цілей новообраного американського лідера, які можуть виснажити військові зусилля РФ.
Люб'язність між новообраним президентом США Дональдом Трампом та президентом Росії Володимиром Путіним приховує "глибоку напруженість"
Цю інформацію повідомляє стаття The Wall Street Journal.
Під час виборчого процесу Трамп намагався представити себе як майстерного переговірника, який може скористатися своїми тісними зв’язками з Путіним для завершення конфлікту в Україні, зниження напруги між Росією та США, а також для перебудови глобальної політики. Проте, як зазначено в статті, цей образ всезнаючого лідера суперечить як новим геополітичним реаліям, так і досвіду президентів обох країн.
Автори підкреслюють, що жодного разу ставки не були настільки високими з моменту розпаду Радянського Союзу.
Упродовж першого президентського терміну Дональда Трампа відносини між Вашингтоном та Москвою суттєво погіршилися. Проте сьогодні лідери обох країн знову виявляють теплі настрої у своїй публічній комунікації. Росія вітала Трампа з його виборчою перемогою, а республіканець не раз висловлював позитивні думки про Володимира Путіна під час виборчої кампанії. Проте, на думку видання WSJ, ця зовнішня дружелюбність приховує серйозні внутрішні суперечності.
Автори зазначили, що російські війська продовжують наступальні дії вглиб України, захоплюючи території, які Росія має намір утримувати в рамках потенційної мирної угоди. Офіційні представники США підкреслюють, що Москва впевнена у своїй здатності здобути перемогу у війні, що ускладнює можливість проведення будь-яких переговорів.
Експерти також переконані, що Путін не готовий на поступки, і що в нього достатньо ресурсів для продовження війни. Проте, зазначається у статті, в очільника Кремля є підстави побоюватися політичних цілей Трампа, які можуть виснажити військові зусилля РФ.
Отже, можливе призначення конгресмена Майка Волтца радником з національної безпеки в адміністрації Трампа може виявитися двосічним мечем для Путіна. З одного боку, Волтц висловлював критику щодо обсягу американської підтримки Україні та закликав європейські країни активніше включатися в допомогу. З іншого боку, він застерігав, що США можуть зняти обмеження на використання західної далекобійної зброї Україною.
"Це може відкрити Києву можливість завдати більш серйозного удару по російській території, якщо Путін не погодиться на переговори", - зазначили в WSJ.
Своєю чергою Путін уже дав зрозуміти, на яких умовах готовий піти на переговори. Так, він хоче величезних територіальних поступок, гарантій того, що Україна не стане членом НАТО, і пом'якшення санкцій.
Згідно з думкою військового аналітика, полковника Збройних Сил України у резерві Романа Світана, кадрові рішення Дональда Трампа свідчать про те, що Путіна чекають серйозні виклики. У команді президента США сформується "яструбине крило" республіканців, яке має на меті забезпечити глобальне домінування Америки.