Оперативні новини Києва

Між Зеленським та Байденом існує напруженість з приводу мобілізаційних процесів в Україні, повідомляють ЗМІ.

Дискусії щодо чисельних параметрів мобілізації та віку, з якого починається мобілізація, викликали напругу у взаєминах між президентами України та США.

Джерело: публікація британського The Telegraph, "Європейська правда"

Деталі: Суперечку довкола мобілізації характеризують як одну з найгостріших з усіх, що були між Києвом і Вашингтоном на попередніх етапах війни.

Останніми тижнями від США лунають публічні й непублічні заклики до України знижувати мобілізаційний вік до 18 років, з аргументом, що нестача особового складу на фронті стає критичною і саме через це Росії вдається забезпечувати просування на сході, а після зміни влади у Білому домі Трамп може згорнути військову допомогу Україні.

Зокрема, під час візиту до Брюсселя на зустріч міністрів НАТО, держсекретар Ентоні Блінкен підкреслив, що для підтримки фронту необхідні не лише фінансові кошти та боєприпаси, але й людські ресурси. "Багато з нас вважають, що слід залучати молодь до бойових дій. Наразі молоді люди віком від 18 до 25 років не беруть участі у війні," - зауважив він.

У нещодавній заяві Зеленського про його слова Трампу, що "Путін боїться лише його і, можливо, Китаю" та коментарі, що найпершим пріоритетом має бути зброя і зниження військового потенціалу Росії, а не мобілізаційного віку в Україні, побачили безпрецедентний випад проти Байдена.

У матеріалі роз'яснюється, що внаслідок вікової структури населення в Україні група молоді віком від 18 до 25 років є значно меншою за чисельністю, ніж старші покоління. Це викликає занепокоєння щодо демографічних тенденцій у майбутньому, а також вказується на те, що мобілізаційний вік було знижено з 27 до 25 років.

Як повідомляли, США мають намір передати Україні максимально дозволений бюджетом США обсяг допомоги, вибравши передбачений 61 млрд доларів "до останнього центу" до завершення каденції Байдена.

Читайте також