Мобілізація в Україні: як жінки знаходять способи уникнути призову і заробити на цьому

Жінка виявила в мережі "клієнта" та запропонувала йому дві протиправні "послуги". Тепер їй та її спільниці загрожує до 9 років ув'язнення.
У Київській області було затримано групу жінок, які розробили схему заробітку на людях, що намагаються уникнути мобілізації. Інформацією про це 27 січня поділилася пресслужба прокуратури Київського міста.
Правоохоронні органи висунули звинувачення двом жінкам у незаконному перевезенні осіб через державний кордон. Під час розслідування було встановлено, що 43-річна жителька даного регіону використовувала соціальні мережі для пошуку "клієнтів", які хотіли уникнути мобілізації та виїхати за межі країни. Вона створила профіль на Facebook, де розміщувала відповідні оголошення.
Як тільки "клієнт" був знайдений, жінка запевнила його, що зможе отримати довідку МСЕК про інвалідність. Вартість цієї "послуги" становила 18,5 тисяч доларів. Чоловік погодився на запропоновані умови, проте, після передачі грошей, дізнався про затяжність процесу.
Для "перестрахування" жінка запропонувала йому фіктивний шлюб. "Наречена" має інвалідність, і за одруження потрібно було доплатити ще 3,8 тисячі доларів. Окрім того, чоловік мав щомісяця виділяти "дружині" по 10 тисяч гривень.
Правоохоронці викрили двох учасниць схеми й затримали їх після одруження через сервіс "Шлюб за добу". Ними були "наречена" та організаторка, інші учасники злочину встановлюються.
Тепер українські жінки можуть отримати ув'язнення на термін до 9 років, а також можуть бути позбавлені права обіймати певні посади або займатися певними видами діяльності на строк до 3 років, з можливістю конфіскації майна.
Нагадаємо, у Львівській області жінка відсудила у "Укрзалізниці" 150 тисяч гривень. Вона потрапила під потяг, перебігаючи колії у капюшоні та навушниках.
Юрист Данило Гончаренко роз'яснив, які категорії українців можуть бути примусово мобілізовані до 25 років.