У Київській області керівниця школи вирішила поселитися в "капсулі" для забезпечення безпеки: які події цьому передували.

Нещодавно в соціальних мережах з’явилося відео від Катерини Сторожук, директорки мультимовної школи в Київській області. У ньому вона ділиться своїм оригінальним підходом до забезпечення власної безпеки під час цієї жорстокої війни.
Після того, як вона зрозуміла, що ворожі "Шахеди" "проклали стежку" над її вулицею, жінка купила за 100 тис. грн. так звану капсулу життя, за допомогою брата та його друга змонтувала її в одній з кімнат свого приватного будинку і перебуває там під час ракетних та дронових обстрілів.
Днями Катерина записала відео та виклала його в соцмережі. Ролик майже одразу набув резонансу, його прокоментували сотні дописувачів.
ТСН.ua вдалося знайти Катерину Сторожук і провести з нею бесіду.
"Ця 'капсула' з'явилася у мене рівно місяць тому. Дозвольте поділитися невеличкою історією, яка передувала цьому", -- говорить жінка.
Вона продовжила: "Я родом з Ірпеня, що в Київській області. 24 лютого 2022 року, в момент початку повномасштабного вторгнення, я перебувала в аеропорту "Бориспіль", вирушаючи на відпустку, яка так і не відбулася. Перші ракети вразили аеропорти, зокрема "Бориспіль", і я була свідком цих вибухів, які лунали позаду мене. Під час окупації Київщини ми жили поруч з Ірпенем, у одному з селищ, а згодом повернулися назад в Ірпінь. Почалися обстріли і блекаути. Коли ще не з'явилися "Шахеди", ситуація була більш-менш спокійною, і я могла спати. Влітку минулого року я купила будинок у Бучі, і протягом майже місяця не могла заснути через звуки "Шахедів".
За її словами, останнім імпульсом стало те, що неподалік від її оселі одного дня розпочали пошуки частин дронів.
"Я зрозуміла, що така реальність. До найближчого укриття треба йти декілька кілометрів. Тобто коли летить балістика, то взагалі варіантів немає. Залишається тільки сидіти у ванній кімнаті. Почала замислюватись про те, що робити. Якщо я не можу спати, то не можу працювати. Я директор школи, в мене велика команда, тому я не можу підвести себе та всіх. Почала шукати варіанти того, що можно купити для безпеки", -- каже Катерина Сторожук.
Вона зазначає: "Зведення укриття обходиться дуже дорого — кілька мільйонів гривень. Це також займає чимало часу. Крім того, мені не хотілося щоночі спати під землею. Один раз я випадково натрапила в інтернеті на відео про 'капсулу життя'. Я придбала цю металеву конструкцію, а мій брат разом з другом зібрали її всього за кілька годин. У першу ніч, коли почалася тривога, я змогла спокійно виспатися".
Відповідаючи на запитання про те, як вона почувається в цій металевій споруді, Катерина зазначає, що не відчуває жодних дискомфортів.
За словами Катерини, ця конструкція виявилася справжнім спасінням для її психічного стану.
"Знаю, що деякі люди спокійно сплять навіть коли обстріл. Я не сплю, тому що в мене психологічна травма. Таких людей як я -- дуже багато", -- каже Катерина Сторожук.
Катерина також зазначає, що в коментарях під публікацією в соціальних мережах користувачі використовували найрізноманітніші назви для цієї конструкції.
"Називали і шкатулкою, і труною. Казали, що маючи 100 тис.грн., можно виїхати за кордон і почати нове життя. Я відповіла, що, по-перше, за 2500 доларів ти не виїдеш за кордон і не почнеш нове життя. Я відповіла, що для мене краще жити в Україні і спати в капсулі, тому що мій дім -- Україна, тут частина мого життя", -- каже Катерина.
В свою чергу, представники ДСНС України зазначили, що в країні не зафіксовано жодного випадку, коли рятувальники виявляли б подібні "капсули" під завалами приватних та багатоквартирних будинків. Таким чином, немає можливості зробити обґрунтовані висновки щодо їх ефективності на основі наявних доказів.