Оперативні новини Києва

Народний депутат-мільйонер від партії ОПЗЖ Федір Христенко залишив Україну за кілька днів до початку повномасштабної агресії. Наразі його сім'я знаходиться в укритті в Об'єднаних Арабських Еміратах, але сам він продовжує утримувати свій депутатський стату

Депутат від "Опозиційного блоку - За життя" Федір Христенко залишив Україну всього за кілька днів до початку масштабної агресії Росії. Спочатку він оселився в Польщі, а зараз перебуває в укритті в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Цю інформацію передали журналісти, посилаючись на його декларацію за 2024 рік.

З 19 лютого 2022 року Федір Христенко, його дружина Марина та їхня донька Крістіна користуються квартирою в Польщі, яка належить поляку Мациєжу Дражкевичу. Однак нардеп не вказав, на яких саме умовах його родина користується цим майном. Точна адреса у декларації не вказана, але, ймовірно, це будинок на вул. Сармацькій в елітному районі Варшави. За інформацією видання "Бахмут IN.UA", у серпні 2022 року там були зафіксовані одразу три люксові автівки, оформлені на дружину Христенка: BMW M760LI, Bentley Continental та Porsche Cayenne.

З січня 2023 року родина Христенків зупинилася в орендованому номері готелю в Об'єднаних Арабських Еміратах.

"Схеми" повідомляли, що Христенко вилетів із "Борисполя" за кордон за 10 днів до повномасштабного вторгнення рф - 14 лютого 2022 року, й відтоді не повертався. Незважаючи на те, що Федір Христенко не зʼявлявся на засіданнях Верховної Ради після втечі з України, його досі не позбавили депутатського мандату, тому він все ще є чинним нардепом. Голова ВР Руслан Стефанчук пояснював, що позбавити депутатів мандату за прогули засідань неможливо.

Однак у 2022 році нардепу Христенку принипили нараховувати депутатську зарплату через прогули - тоді він задекларував лише 42 тис. грн заробітної плати. У 2023 і 2024 роках Федір Христенко не декларував жодних доходів - ані власних, ані членів своєї родини.

Родина нардепа має купу нерухомості в Україні та росії, яка оформлена на Марину Христенко. Вона є власницею двох квартир і двох гаражів у Києві (загальна вартість - понад 3,6 млн грн), а також земельної ділянки та заміського маєтку в селі Гореничі Київської області. В 2018 році дружина Христенка придбала квартиру, комору та три паркомісця в рф. На самого Федора Христенка оформлена лише квартира в Донецьку.

Всі автомобілі подружжя зареєстровані на Марину: серед них Land Rover Range Rover (2019), Porsche Cayenne (2018), BMW M760LI (2021), Bentley Continental GT (2021), Audi A8 (2018), Mercedes-Benz G 63 AMG (2020) і Volkswagen Passat (2016). Загальна вартість автівок Марини Христенко, згідно з декларацією нардепа, перевищує 27 мільйонів гривень.

Федір Христенко вказує у своїй декларації на численні предмети розкошів, але не розкриває їхньої вартості. Нардеп має у своєму розпорядженні 13 наручних годинників від таких престижних марок, як Bovet, Harry Winston, Rolex, Richard Mille, Breguet, Patek Philippe та Audemars Piguet. Його дружина, Марина, також може похвалитися вишуканими ювелірними виробами та годинниками від брендів van Cleef & Arpels, Cartier, Bvlgari, Chopard, Graff та інших елітних виробників. Подружжя Христенків, як спільні власники, володіє колекцією живопису XX століття (13 творів), колекцією картин XIX століття (24 твори), набором столового срібла на 24 особи та колекцією скульптур (47 одиниць).

Усі свої заощадження вони тримають у готівці. Народний депутат вказує у своїй декларації 203 тисячі доларів, 182 тисячі євро та 2,8 мільйона гривень. Марина Христенко має 2,5 мільйона доларів, 168 тисяч євро та 700 тисяч гривень. Загальний обсяг їхніх накопичень перевищує 132 мільйони гривень.

При цьому минулі декларації про доходи Федора Христенка не пояснюють такі високі статки його родини. В 2019 році він декларував лише 150 тис. грн депутатської зарплати, а його дружина отримала 5,7 млн грн доходу від відчуження рухомого майна. Наступного року нардеп отримав 400 тис. грн зарплати. А в 2021-му - 376 тис. грн, Марина Христенко тоді отримала 6,9 млн грн доходу від відчуження рухомого майна.

Чим відомий нардеп Христенко

Федір Христенко у 2019 році був обраний народним депутатом від вже забороненої партії "Опозиційна платформа - За життя" за виборчим округом в Бахмутському районі Донецькій області, який наразі є окупованим армією рф. Журналістам не вдалось знайти публічних згадок про його роботу з виборцями в окрузі. Після 24 лютого 2022 року він публічно не засуджував російську агресію.

Перед тим, як стати народним депутатом, Христенко заснував і очолив компанію ТОВ "Істголдкапітал" (ЄДРПОУ 41168596), яка спеціалізувалася на пасажирських автоперевезеннях. Наразі правами на ТОВ "Істголдкапітал" володіє родичка Марини Христенко.

У лютому 2020 року з'явилася інформація, що Марина Христенко святкувала свій день народження у одному з найпрестижніших закладів Москви. Загальна вартість святкування склала близько 1 мільйона доларів. За словами журналіста Дениса Казанського, на урочистостях був присутній кримінальний авторитет з Єнакієвого — Олександр Батурін, відомий під псевдонімом "Батура", разом зі своєю дружиною Анастасією Маловічко. "Батура" вважали близьким до проросійського політика та соратника Януковича Юрія Іванющенка, якого також називали Юрою Єнакієвським.

У 2021 році, користуючись власним депутатським мандатом, Христенко просив Державну прикордонну службу провести службове розслідування щодо незаконного розголошення інформації про держперетин кордону його дружиною та її 10 візитів до москви. Внаслідок цього було відкрито провадження щодо нарепа у справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Провадження було закрите у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Федір Христенко має сімейні зв'язки з Сергієм Брюховецьким, бізнесменом з Горлівки, який раніше був депутатом міської ради від "Партії регіонів". Брюховецький керує підприємством на території, що опинилася під контролем окупантів у Донецькій області. Йдеться про компанію "Спец-реммаш", зареєстровану в Горлівці та внесену до українського реєстру юридичних осіб. Однак 11 грудня 2014 року ця компанія була перепрофільована за так званими законами "днр" окупаційної адміністрації. Підприємство Сергія Брюховецького займається ремонтом обладнання для шахт у регіоні, а його клієнтами є компанії, що знаходяться під контролем бойовиків "днр". Таким чином, тесть Федора Христенка активно взаємодіє з російськими окупантами і сплачує податки до їхнього "бюджету".

Читайте також