Оперативні новини Києва

Кількість населення України скорочується: на кожного новонародженого припадає троє осіб, які померли (інфографіка)

Співвідношення залишається незмінним: на кожну новонароджену дитину припадає троє померлих. Ця демографічна динаміка залишається стабільною протягом п'яти років. Інформацію надає портал Опендатабот.

Попри війну, народжуваність дещо стабілізувалася: показники цього року майже не відрізняються від минулорічних -- тоді за перші шість місяців на світ з'явилися 87 655 дітей. Водночас загальна динаміка тривожна: за останнє десятиліття кількість новонароджених зменшилася більш ніж удвічі -- зі 191 тисячі 2016 року до менш як 87 тисяч нині.

Найвищий рівень народжуваності традиційно фіксується в столиці -- Київ дав країні 12% новонароджених (9 947 дітей). За ним ідуть Львівщина (8282) і Дніпропетровщина (6670). При цьому в кількох регіонах спостерігається навіть зростання народжуваності -- зокрема, у Київській області (+6%), Львівщині (+5%) та Волині (+6%). Загалом позитивну динаміку зафіксовано в семи регіонах.

Найгірша ситуація -- на прифронтових територіях. У Донецькій області кількість новонароджених скоротилася майже вдвічі (мінус 47%), у Херсонській області -- на 11%, у Чернігівській області -- на 10%. Як і раніше, хлопчиків народжується дещо більше -- 51% від загальної кількості немовлят.

Водночас смертність залишається високою. За перше півріччя 2025 року померло понад 249 тисяч українців -- майже стільки ж, як і торік. Найбільше смертей зафіксовано на Дніпропетровщині -- 27 120 осіб, що становить приблизно кожну дев'яту смерть у країні. Київ (18 114) і Харківщина (17 694) також серед регіонів із найвищими показниками смертності.

Нагадуємо, що аномально висока температура, що охопила Європу наприкінці червня, призвела до загибелі тисяч людей. Дослідники підрахували, що у 12 великих містах внаслідок рекордної спеки загинуло 2300 осіб.

Останні наукові дослідження вказують на значні ризики для серцево-судинної системи, пов'язані з вживанням канабісу. Це викликало у вчених занепокоєння, оскільки спостерігається подвоєння кількості смертельних випадків з цих причин за останній час.

Читайте також