Наслідки інтенсивного обстрілу України: у Волинській та Вінницькій областях зафіксовані удари по енергетичній інфраструктурі, в той час як у Львівській області виникло загоряння - повідомляє обласна військова адміністрація.
Під час повітряної атаки 17 листопада Волинська область зазнала влучань, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації. Уточнюється, що постраждала енергетична інфраструктура.
"За попередньою інформацією - без жертв та постраждалих", - зазначили в ОВА.
Влада Волинської області наголошує, що ракетна небезпека триває і закликає людей залишатися в укриттях.
У Вінницькій області в результаті російського нападу сталися удари по об'єктам критичної інфраструктури.
"На Вінниччині є влучання в об'єкти критичної інфраструктури. Попередньо без постраждалих. Є відключення світла", - зазначила перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.
У Львівській області, згідно з повідомленням голови обласної військової адміністрації Максима Козицького, вранці діяла система протиповітряної оборони.
"У небі над Львівською областю зафіксована ракета. Протиповітряна оборона активно діє. Будь ласка, дотримуйтеся інформаційної тиші", - зазначив місцевий посадовець.
Згодом Козицький повідомив, що в Червоноградському районі через падіння фрагментів ворожої ракети виникла пожежа в гаражах і автомобілі.
Вранці 17 листопада в Одесі не працював електротранспорт, також ракетного удару зазнало Рівне. Крім того, пошкоджений об'єкт критичної інфраструктури у Рівненській області, кажуть у місцевій ОВА.
"Фахівці активно займаються усуненням наслідків атаки. Розпочато етап відновлення постачання води та електроенергії. Крім того, сусідні житлові будівлі зазнали ушкоджень – вікна в них вибито," - повідомили в Рівненській обласній військовій адміністрації.
"Повітряна тривога триває, перебувайте в укриттях. Шановні рівняни, тримаємо холодний розум і заряджені павербанки. Як завжди не публікуємо нічого в мережі. Рятувальні служби роблять свою роботу!" - зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.
В результаті нападу Росії на Київ 17 листопада, дві жінки отримали поранення, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
"Одну постраждалу жінку госпіталізували в Печерському районі з житлового будинку, куди влучив уламок БпЛА. Попередньо, у квартирі на 4-му поверсі пошкоджені стіна та стеля", - зазначив міський голова.
Згодом стало відомо, що у Печерському районі ще одній постраждалій медики надали допомогу на місці.
"У Голосіївському районі стався інцидент: уламок ворожої ракети приземлився неподалік супермаркету "Сільпо". За попередньою інформацією, жертв та значних пошкоджень не зафіксовано. Водночас, у Деснянському районі відбулося падіння уламків, ймовірно, безпілотника на відкриту територію. Також на дах незавершеного будівництва впали залишки БпЛА", - повідомив Кличко.
Вранці 17 листопада під час російської ракетної атаки у кількох областях були чутні вибухи. Зокрема - в Одесі, Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Кривому Розі та у Черкаській області.
У ніч на 17 листопада Росія здійснила комплексний повітряний напад на українську територію, застосувавши ракети різних класів та дрони-смертники.
Після третьої години ночі російські сили підняли в повітря 17 стратегічних бомбардувальників Ту-95. Крім того, загарбники вивели на Чорне море 4 ракетоносії, що мали на борту 24 ракети типу "Калібр". Близько шостої ранку було зафіксовано запуск ракет з боку російської стратегічної авіації. Також мали місце пуски "Калібрів" з флоту РФ, а пізніше – балістичні ракети з Феодосії та аеробалістичні ракетні системи "Кинджал" з Тамбова (РФ).
У Києві та в кількох інших містах України чулися вибухи. Активно діяли сили протиповітряної оборони.
Збройні сили Росії постійно здійснюють напади на українські території, використовуючи різноманітні види озброєння, такі як ударні безпілотники, ракети, керовані авіабомби та реактивні системи залпового вогню.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об'єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.