Оперативні новини Києва

Кличко також не залишився осторонь: у Київраді виникла конфліктна ситуація, де меру намагалися знищити мікрофон (відео)

Після сутички було укладено угоду.

3 квітня, у Київраді виник інцидент, в ході якого мер Віталій Кличко ледве не втратив свій мікрофон. Після бійки було вирішено зробити коротку паузу.

Інформація про це була опублікована у різних Telegram-каналах разом із відповідними відео, зробленими під час сьогоднішньої сесії. На кадрах представники фракції "Слуга народу" блокували трибуну та вимагали відставки секретаря Київради Володимира Бондаренка.

Вони наполягають на тому, щоб до порядку денного було включено таємне голосування про відставку секретаря Київської ради Володимира Бондаренка. Депутатка від "Слуги народу" Лілія Пашинна закликала до термінового обговорення цього питання, підкресливши, що його не слід відкладати на наступну сесію.

Депутат від Слуги народу Андрій Вітренко заявив, що його фракція у повному складі не голосувала за основу порядку денного.

"Більше 40 народних обранців підтримали ініціативу, звернувшись до мера Києва з проханням винести на голосування на найближчій сесії питання про недовіру та дострокове звільнення секретаря Київради Володимира Бондаренка, який, на їхню думку, піддав сумніву честь і демократичні принципи цієї установи," - зазначив він.

Власне, Кличко зазначав раніше, що лише депутати мають право звільнити секретаря.

"А у Володимира Бондаренка - статус свідка. І його, як секретаря Київради, обирали депутати. Вони і можуть його звільнити. Відповідно до регламенту Київради та процедур. Поки він усунений від підготовки та ведення засідань Київради. Готувати і вести засідання буду я як міський голова", -- зазначив Кличко.

Після інциденту з бійкою оголосили п'ятихвилинну перерву. Коли засідання відновилося, Кличко повідомив про досягнуту угоду щодо скликання позачергової сесії Київради у вівторок, 8 квітня, на якій відбудеться таємне голосування щодо відставки секретаря Київради Володимира Бондаренка.

Протягом 20 хвилин учасники сесії тричі мали можливість почути Гімн України.

Раніше команда Bihus.Info представила розслідування, в якому було оприлюднено дані про прослуховування депутатів Київської міської ради, представників КМДА та інших членів неформальної групи, що займалася земельними питаннями та діяла на користь Дениса Комарницького, який виконував роль "смотрящого" за Києвом.

Журналісти отримали інформацію про те, що у записах Комарницький надає розпорядження депутатам та посадовцям, через які "вирішує питання" і втілює "схеми з землею". На цих записах також згадується секретар Київської ради Володимир Бондаренко, який узгоджує з Комарницьким, які питання слід винести на голосування під час сесії.

Після публікації гучного журналістського розслідування Віталій Кличко оголосив про звільнення кількох функціонерів Київської міської державної адміністрації та працівників комунальних підприємств столиці.

6 лютого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) здійснили велику операцію під назвою "Чисте місто", метою якої було викриття злочинної групи, що діяла в Київській міській раді і була залучена до корупційних схем у сфері земельних відносин. В результаті дій правоохоронців була виявлена організація, яка незаконно оформляла землю через фіктивні будівництва. Під час операції було затримано семеро осіб, серед яких є високопосадовці та депутати.

14 березня Бондаренко направив до мера Києва Віталія Кличка запит про звільнення його від виконання обов'язків. Як причину він вказав досудове розслідування у "скандальній справі".

Нагадаємо, що раніше видання "Телеграф" повідомляло про рішення Кличка звільнити ряд посадовців, які були залучені в справу щодо земельної корупції, що відбулося 3 квітня. Проте в оприлюдненому списку відсутні деякі відомі особи.

Крім того, "Телеграф" повідомляв, що Кличко висловлювався про колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького, який є ключовою фігурою в резонансній справі про корупцію, що стосується контролю в Києві.

Читайте також