Обов'язкова реєстрація собак: у Києві стартує нова ініціатива у ЦНАПах щодо обліку тварин.

Цю інформацію оприлюднили на офіційному сайті столиці України.
Наразі реєстрація є обов'язковою для всіх собак, а для котів - за бажанням власника.
"Перш за все, це питання безпеки, оскільки у випадку втечі тварини наявність реєстраційної інформації суттєво збільшує ймовірність швидкого повернення її додому", - підкреслив Сергій Сабуров, директор КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини".
Водночас актуальна інформація про кількість домашніх тварин у місті має допомогти більш ефективно планувати розвиток міської інфраструктури та сприяти дотриманню ветеринарно-санітарних норм.
Директор медичного закладу повідомив, що тепер для реєстрації власнику достатньо подати заповнену форму №1, яку можна отримати безпосередньо в ЦНАП, а також квитанцію про здійснену оплату. Після завершення процесу реєстрації тварині присвоюється унікальний ідентифікаційний номер, а власник отримує свідоцтво, яке підтверджує його право власності на домашнього улюбленця.
Послуга стане доступною з понеділка, 12 травня, у всіх центрах адміністративних послуг Києва.
Нагадуємо, що Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у співпраці з Міністерством цифрової трансформації започаткували Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Ця платформа сприятиме покращенню моніторингу стану здоров'я тварин, запобіганню поширенню захворювань та узгодженню українських норм із європейськими стандартами.
Багато українців мають домашніх тварин, що відповідно до чинного законодавства, накладає на власників певні права та обов'язки. У зв'язку з цим, у відповідному відомстві підкреслили, що Єдиний державний реєстр домашніх тварин стане важливим інформаційним ресурсом на платформі Дія.Engine, де буде міститися інформація про котів, собак та інших улюбленців, а саме:
Унікальний державний реєстр домашніх тварин перетвориться на важливе джерело інформації в рамках платформи Дія.Engine, де будуть представлені відомості про котів, собак та інших улюбленців.
Міністерство аграрної політики та Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів займуться збором та аналізом актуальної інформації щодо кількості домашніх тварин, їхнього здоров'я та вакцинацій. Крім того, підкреслюється, що в майбутньому реєстр планується інтегрувати у міжнародні інформаційні системи.
Зокрема, Фокус раніше писав, чи вплине цифровізація на вартість послуг ветлікарень і що тепер потрібно зробити власникам чотирилапих.