Оперативні новини Києва

Глави Міністерств закордонних справ Китаю та Росії провели свою другу зустріч за останні три дні.

Міністри закордонних справ Китаю та Росії, Ван Ї і Сергій Лавров, зустрілися в Пекіні в неділю для обговорення важливих питань, що стало вже другою їхньою зустріччю всього за три дні.

Міністерство закордонних справ Китаю повідомляє про прибуття Лаврова до столиці КНР, інформує Укрінформ.

Візит російського міністра до Китаю має на меті участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ країн Шанхайської організації співробітництва (ШОС), яке відбудеться 14-15 липня в Тяньцзінь, неподалік від Пекіна. Ця подія стане фінальним етапом азійського туру Лаврова, який 10-11 липня провів у Куала-Лумпурі на зустрічі міністрів закордонних справ Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). У рамках цього візиту 10 липня він зустрівся з Ван Ї. Після Малайзії Лавров вирушив до Північної Кореї на триденний візит, а згодом продовжив свій шлях до Китаю.

На зустрічі в Пекіні високопосадовець китайської дипломатії підкреслив, що відносини між Китаєм і Росією є найстабільнішими, найзрілішими та найбільш стратегічно важливими серед провідних країн сучасності.

"Обидві сторони нині мають на меті зміцнення всебічної стратегічної співпраці, підтримку розвитку та відновлення своїх держав, а також спільне реагування на виклики, які виникають унаслідок швидко змінюваного світу," - зазначив Ван.

Відповідно до його висловлювань, активна взаємодія між міністрами закордонних справ Китаю та Росії сприяє швидкому виконанню попередньо укладених двосторонніх угод.

Окремо міністр закордонних справ Китаю підкреслив, що цього року відзначається 80-річчя перемоги китайського народу у Війні проти японської агресії та над фашизмом у Другій світовій. Він також зазначив, що Пекін і Москва повинні "підтримати адекватний історичний наратив про Другу світову війну".

Лавров, своєю чергою, заявив про готовність Росії поглиблювати співпрацю з Китаєм у різних сферах, продовжувати координувати позиції в міжнародних організаціях та, зокрема, повну підтримку головування Китаю в ШОС цього року.

З інформації, наданої Міністерством закордонних справ КНР, випливає, що Ван Ї та Лавров практично не торкалися теми війни, розв'язаної Росією проти України. Цей конфлікт став ключовим аспектом існування сучасного російського режиму та суспільства, на який Москва зосередила всі свої зусилля, як матеріальні, так і людські.

Сторони також обговорили ряд важливих тем, серед яких перебіг подій на Корейському півострові, "українська криза" (так це питання формулюють у Китаї та Росії, говорячи про війну РФ проти України - ред.), а також іранське ядерне питання.

Західні експерти підкреслюють, що регулярні зустрічі міністрів закордонних справ Китаю та Росії слугують демонстрацією повної підтримки Пекіна регіму Путіна та його агресивної зовнішньої політики, спрямованої на підрив існуючого світового порядку. Зокрема, йдеться про несправедливу агресивну війну Росії проти України, щодо якої Китай офіційно декларує нейтралітет. Проте за останні три роки Пекін істотно підвищив рівень торгово-економічної співпраці з Москвою, ставши ключовим гравцем, що дозволяє Росії продовжувати свою агресію проти української держави.

Як зазначалося в повідомленнях Укрінформу, Україна продовжує вести діалог з Китаєм і закликає Пекін застосувати свій вплив на Москву для зупинки військових дій. Одночасно Київ активно реагує на випадки участі громадян КНР у військових конфліктах проти України та акти промислового шпигунства.

Читайте також