Офіційно висунули підозри 18 особам, які мають відношення до катувань мирних жителів під час окупації Куп'янська.

Правоохоронці оголосили підозри 18 особам, які у 2022 році катували людей у в'язниці в тимчасово захопленому росіянами Куп'янську Харківської області.
Згідно з інформацією, яку надає Укрінформ, дані факти підтверджує Офіс генерального прокурора.
Прокурори ідентифікували 18 осіб, причетних до катувань або охорони місця незаконного утримання. Їм повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК).
Серед фігурантів - начальник незаконно утвореного окупантами "управління внутрішніх справ тимчасової цивільної адміністрації Харківської області", російські військові, учасники незаконних збройних формувань "Л/ДНР", а також колишні поліцейські, які перейшли на бік ворога.
Деяким підозрюваним також висувають звинувачення у колабораційній діяльності відповідно до частини 7 статті 111-1 Кримінального кодексу.
Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували численні факти жорстокого поводження з населенням. В'язнів у камерах утримували в антисанітарних умовах, без води та медичної допомоги.
Їх піддавали жорстоким побиттям за допомогою палиць та електричних пристроїв. У процесі тортур потерпілих примушували давати неправдиві свідчення як про себе, так і про інших, визнавати участь у діяльності Збройних Сил України та Служби безпеки України. Затриманим погрожували вбивством або катуванням їхніх близьких. Іноді тортури набували форм психологічного терору: жертв змушували чути імітацію розстрілів або рити могили для себе та інших людей.
Після звільнення Куп'янська правоохоронні органи здійснили значний обсяг роботи, в результаті якої було виявлено більше 110 постраждалих. Серед них виявилися вчителі, рятувальники, учасники бойових дій, представники влади, волонтери та інші цивільні особи.
Згідно з інформацією, наданою Національною поліцією, за попередніми оцінками, в незаконному ув’язненні перебували не менше 150 осіб. Відомо, що двоє з них загинули, а ще десятеро вважаються зниклими безвісти.
Виходячи з зібраних доказів, особисто було вручено повідомлення про підозру "начальнику групи конвойної служби управління внутрішніх справ Харківської області" та "стажеру поліцейського ізолятора тимчасового тримання". Щодо ще 16 осіб, серед яких кулеметник з 9-ї роти Збройних Сил Російської Федерації, а також представники "ЛНР" і "ДНР", підозри були оголошені заочно.
"Поліцейські встановлюють повне коло осіб, причетних до вчинення воєнних злочинів на Харківщині -- під час досудового розслідування поліцейські отримали від ГУР МО України перелік з-понад 500 осіб, які у 2022 році перебували на тимчасово окупованій території Куп'янського району. Наразі триває активна робота з потерпілими та свідками для впізнання фігурантів і документування їхньої участі у протиправних діях", - додали правоохоронці.
Як було раніше зазначено, у червні дев'ятьом військовослужбовцям Росії пред'явили обвинувачення у жорстокому ставленні до місцевого населення в процесі тимчасового захоплення населених пунктів Бучанського району Київської області в 2022 році.