Оперативні новини Києва

Онкологічний диспансер у Києві підлягає ремонту за надзвичайно високими цінами: ціни на будівельні матеріали значно завищені. — Delo.ua

На капітальний ремонт хірургічного корпусу Київського обласного онкологічного диспансеру, розташованого по вулиці Багговутівській у Києві, витратять 223,68 млн грн.

Про це повідомляє видання "Наші гроші" із посиланням на дані у системі Prozorro.

Згідно з інформацією, Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації 21 лютого завершив тендер, у результаті якого уклав угоду з ТОВ "Бцремсервіс" на проведення капітального ремонту хірургічного корпусу обласного онкологічного диспансеру в Києві. Загальна вартість робіт становить 223,68 мільйона гривень.

До кінця року планують виконати комплекс робіт, зокрема архітектурні, конструктивні, технологічні та електротехнічні рішення, а також облаштувати опалення, вентиляцію, водопровід, каналізацію, системи зв'язку, пожежну сигналізацію, оповіщення про пожежу, вогнезахист, медичне газопостачання, блискавкозахист і систему протидимного захисту.

Фінансування робіт здійснюється за рахунок кредиту, наданого Європейським інвестиційним банком у рамках ініціативи "Програма відновлення України", тоді як витрати на ПДВ будуть покриті з місцевого бюджету.

Ціна за договором є динамічною і передбачає 1,89 млн грн на покриття додаткових витрат, зумовлених інфляційними процесами. Для придбання обладнання та меблів заплановано 101,98 млн грн, що становить 46% від загальної вартості угоди.

У бюджеті найбільша витрата, яка складає 8,25 млн грн, відводиться на незнайомі медичні сендвіч-панелі з полімерним покриттям товщиною 52 мм, вартість яких становить 15 388 грн за квадратний метр. Нещодавно Державне підприємство "Архітектурно-будівельний інжиніринг" замовляло сендвіч-панелі для реконструкції приймального відділення хірургічного корпусу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова за ціною 7 473 грн за квадратний метр, що вдвічі менше. Військова частина А4152 придбала стінові сендвіч-панелі Pir Ral 9006/9003 Т100 по 1 475 грн за квадратний метр, а "Хмельницьктеплокомуненерго" замовила стінові сендвіч-панелі ТПК 60 мм за 1 066 грн за квадратний метр.

Композит 4мм врахували по 2 442 грн/кв. м. Група компаній "AluOne" продає алюмінієві композитні панелі Aluboard 1250×3200мм, товщиною 4 мм по 840 грн/кв. м, що втричі дешевше, а компанія "Avers" пропонує композитні панелі TNK Ecobond, 4 мм по 1 272 грн/кв. м, що вдвічі дешевше.

Панелі HPL оцінені в 4 075 грн за квадратний метр. Дніпропетровська обласна державна адміністрація замовляла плити з HPL панелей для зведення хірургічного відділення обласної дитячої лікарні разом із кріпленнями по ціні 2 596 грн за квадратний метр, що на 36% нижче.

Металеві фальцеві панелі з полімерним покриттям, шириною 320 мм і товщиною 0,5 мм, були замовлені за ціною 1 096 грн за квадратний метр. У магазині "Хата-Крита" фальцева покрівля від різних виробників коштує від 110 до 271 грн за квадратний метр, що є принаймні вчетверо дешевше. Інший магазин пропонує Клікфальц товщиною 0,5 мм за ціну 328-359 грн за квадратний метр, що теж втричі дешевше.

Як пише видання, орієнтовна переплата по зазначених позиціях може складати 8 млн грн.

Компанія отримала контракт без проведення конкурсу, оскільки жоден інший учасник не подав своїх пропозицій на тендер.

Крім того, ТОВ "Бцремсервіс" не відповідає встановленому кваліфікаційному критерію зазначеного тендеру.

Київська обласна державна адміністрація наразі має тимчасовим керівником Департаменту регіонального розвитку Олега Кравченка, а відповідальним за закупівельні питання призначено Олександра Сидоренка.

Компанія "Бцремсервіс" має свою реєстрацію в Білій Церкві. Володимир Тиніцький займає посаду керівника, а її власником є Михайло Вовк.

Раніше "Слідство.Інфо" інформувало, що ТОВ "Бцремсервіс" отримало попередню оплату від Бородянської селищної ради для проведення ремонтних робіт укриття для дітей, розташованого на території Дружнянської гімназії. Однак, під час аудиту було виявлено, що на цій ділянці не існувало жодних споруд цивільного захисту, що свідчить про те, що ремонт не відбувався. Насправді ж, будівельники розпочали зведення невідомого об'єкта, не маючи ані відповідних дозволів, ані проектної документації. Варто зазначити, що "Бцремсервіс" вже потрапляло в поле зору через завищення вартості виконаних робіт. У процесі ремонту одного з ліцеїв на Київщині компанія підвищила ціну на бетон в півтора рази.

Зауважимо, у 2024 році майже 97% публічних закупівель на будівництво та відновлення України було проведено без конкуренції серед підрядників.

Читайте також