Оперативні новини Києва

Українців ошукали на понад 100 мільйонів гривень: БЕБ розкрила мережу кол-центрів.

Злочинна група налічувала більше 15 членів.

Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ викрили злочинну організацію, яка налагодила роботу мережі кол-центрів, що шахрайським шляхом отримували кошти від громадян України. Кол-центри працювали у чотирьох офісах, розташованих у Києві та Чернігові.

Цю інформацію озвучило Бюро економічної безпеки України.

Оператори кол-центрів телефонували людям та повідомляли нібито про виграш у лотереї чи програмі лояльності. Для отримання подарунка потерпілим потрібно було оплатити доставку посилки. Зазвичай йшлося про дрібні речі побутового призначення (шампуні, мило, щітки тощо) та сувеніри (браслети, кулони, шкатулки). Тобто фактично сплата "доставки" покривала вартість подарунка.

Надалі учасники уявної лотереї отримували приз та пропозицію перейти до наступного етапу конкурсу.

"Співробітники кол-центрів спонукали громадян брати участь, обіцяючи виграти в розіграші від 100 000 до 750 000 гривень. Щоб отримати головний приз, жертви повинні були внести новий фінансовий вклад. Зазвичай існувало кілька таких етапів. Проте справжні наміри виплатити зазначену суму у шахраїв не було", - зазначається в повідомленні.

Правоохоронні органи здійснили більше 30 обшуків у Київській та Чернігівській областях, в результаті яких було вилучено понад 500 одиниць комп'ютерної техніки, мобільні телефони, сервери, а також документи, печатки і більше 1 мільйона гривень готівкою.

Детективи БЕБ повідомили про підозру 12 особам відповідно до ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України. Їм інкримінують створення злочинної організації для скоєння тяжких злочинів, а також керівництво такою організацією з метою незаконного заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства), яке було вчинено повторно, з використанням електронно-обчислювальної техніки для проведення незаконних операцій.

На даний момент для чотирьох підозрюваних було прийнято рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, тоді як для п'яти інших підозрюваних застосовано домашній арешт як міру запобігання.

Нагадуємо, що у Дніпрі співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України разом з Державним бюро розслідувань викрили значну схему ухилення від мобілізації. За цією схемою діяли місцеві представники ТЦК та СП, медичні працівники та цивільні особи, які виконували роль "посередників", допомагаючи знаходити клієнтів і передавати кошти.

Читайте також