Павло має надію, що Володимира Зеленського запросить на саміт НАТО.

Президент Чехії Петр Павел висловив думку, що Володимир Зеленський, скоріш за все, отримає запрошення на саміт НАТО в Гаазі, але наразі не варто піднімати питання про членство України в Альянсі. Ці слова пролунали під час його виступу в Брюсселі.
Дискусія серед союзників НАТО стосовно формату саміту, який заплановано на 24-25 червня в Гаазі, продовжується. Проте, існує велика ймовірність, що президент України Володимир Зеленський отримає запрошення на цю подію. Про це повідомив президент Чехії Петр Павел, відповідаючи на запитання DW під час своєї промови в Центрі європейської політики в Брюсселі 20 травня. "Я поки що не отримав підтвердження участі президента Зеленського в саміті, оскільки обговорення формату триває зі США. Проте, оскільки президент Зеленський був запрошений на всі попередні саміти в останні роки, я вважаю, що він буде присутній", - зазначив Павел.
Президент Чехії очікує, що Володимир Зеленський розповість лідерам країн-членів НАТО про останній розвиток подій щодо припинення вогню та інших процесів, "оскільки не всі вони поінформовані про результати різних зустрічей та телефонних дзвінків". Окрім того, у Гаазі Зеленський зможе "почути від країн-членів НАТО, наскільки серйозно вони налаштовані продовжувати підтримку України".
При цьому президент Чехії вважає, що на саміті "буде розумним не говорити про членство (України. - Ред) в НАТО", але водночас не виключати цю можливість, а залишити відкритою". Політик вважає, що навіть якщо серед країн-членів НАТО буде досягнуто консенсус на вступ України, то "на те, щоб це трапилося, підуть роки". Натомість Києву та його західним партнерам ліпше сфокусуватися на припиненні вогню, мирних переговорах, відбудові України після війни та на її членстві у ЄС. "Бо якщо ці кроки будуть виконані успішно, тоді може настати час для переговорів про членство України в НАТО", - переконаний Павел.
Досліджуйте також: У випадку перемоги Росії над Україною - прогнози німецького фахівця.
"Тільки Україна та Росія здатні використовувати сучасні військові технології."
Обговорюючи військову спроможність НАТО, президент Чехії висловив думку, що, незважаючи на значні зміни та "адаптацію до нових умов" в Альянсі протягом останнього десятиліття, його бойова готовність залишається недостатньою. "Якщо ви запитаєте мене, чи готове НАТО до серйозних військових дій, я скажу: "З багатьма обмеженнями", - зазначив Павел. Він пояснив, що з часів закінчення "холодної війни" сили НАТО в основному формувалися як сили стримування, "а не як сили, призначені для ведення бойових дій".
На прикладі війни Росії проти України світ побачив, що сучасна війна "це комбінація класичних бойових дій, з елементами високосучасної технологічної зброї, плюс елементи гібридної, інформаційної та кібервійни", сказав Павел. На думку президента Чехії, НАТО "не має реального досвіду у веденні таких бойових дій". "Такий досвід отримали лише українська та російська армії, вони мають розуміння, як використовувати нові способи ведення війни", - наголосив Павел, додавши, що інші країни лише "вивчають уроки з поля бою" війни в Україні.