Оперативні новини Києва

Протягом повномасштабної війни правоохоронці Київщини виявили та знешкодили 6848 небезпечних вибухових матеріалів.

У розмові з Укрінформом начальник поліції Київської області Анатолій Щадило поділився інформацією про те, як триває процес розмінування на території столичного регіону, відповідаючи на запитання журналістів.

"З вилучених боєприпасів або їх компонентів було виявлено: 3001 ручну гранату та її частини; 18 систем протитанкових ракетних комплексів та переносних зенітно-ракетних комплексів або їх елементи; 665 інженерних мін і їх складових; 1776 артилерійських снарядів або їх частин; 150 пристроїв для ініціювання вибуху (електродетонатори, капсуль-детонатори, запалювальні трубки); 719 гранат, призначених для протипіхотних гранатометів; 391 реактивну гранату; 12 бойових частин безпілотних літальних апаратів ("Герань-2"); 24 авіабомби; 26 саморобних вибухових пристроїв", - зазначив він.

За інформацією керівника поліції Київської області, під час розмінування було виявлено та вилучено: 177566 грамів промислових вибухових матеріалів; 88 елементів бойових снарядів, муляжів та макетів, які не містять вибухівки; а також 678 піротехнічних виробів та інше.

Щадило повідомив, що під час розмінування на території Київської області було перевірено 2174 об'єкти на наявність вибухових загроз.

"Загальна площа досліджених об'єктів складає 22,169,051 квадратний метр. Серед них площа перевірених приміщень, будівель і споруд становить 2,567,897 квадратних метрів, а площа оглянутої відкритої території дорівнює 19,601,154 квадратних метри," - підкреслив він.

Керівник поліції Київщини підкреслив, що вибухотехнічні та кінологічні підрозділи поліції Київської області активно залучаються до роботи в зведених загонах, а також на інших деокупованих територіях України.

"Серед ключових завдань правоохоронних органів є виявлення небезпечних боєприпасів, розмінування територій, де тривають активні бойові дії, а також зон розташування противника. Крім того, ці спеціалісти ретельно перевіряють населені пункти, дороги та освітні заклади на предмет наявності вибухонебезпечних предметів. Завдяки їхній професійній підготовці та відвазі, українці зможуть повернутися до своїх домівок," - підкреслив Щадило.

Згідно з інформацією, станом на 1 січня поточного року, піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій успішно знищили 112 небезпечних вибухових пристроїв.

Читайте також