Полум'я, зруйновані будівлі, звуки з-під уламків. Яка інформація є про наслідки атаки Росії на Україну?

Скільки тривала повітряна тривога у столиці, яка досі оговтується від ударів?
Загалом під масованим комбінованим ударом Росії були: Київ та область, Харків та область, Запоріжжя, Павлоград, а також Житомирська, Полтавська Хмельницька та Сумська області.
Близько 40 осередків займання ліквідовували рятувальники цієї ночі в 9 регіонах країни. Пошкоджено десятки житлових будинків, об'єкти цивільної та критичної інфраструктури.
Відповідно до інформації, наданої Повітряними силами Збройних сил України, противник здійснив запуск 70 ракет та 145 безпілотників по території країни. Найбільш інтенсивні удари були спрямовані на Київ.
Силам протиповітряної оборони вдалося збити:
Для протидії повітряному нападу ворога були задіяні авіаційні сили, зенітно-ракетні підрозділи, засоби радіоелектронної боротьби та мобільні вогневі групи. В обороні особливо активно діяла авіація, зокрема пілоти винищувачів F-16 і Mirage. Українські льотчики можуть похвалитися десятками збитих ворожих повітряних об'єктів.
Найбільше постраждалих від терористичної атаки РФ у місті Київ. За словами начальника КМВА Тимура Ткаченка, на столицю "летіло все": "Калібри", балістика, "Шахеди". Лише дронів у Києві та області було зафіксовано 45. Повітряна тривога в столиці тривала близько 6 годин.
Найтрагічнішою ніч була у Святошинському районі. Росіяни ударом зруйнували багатоповерхівку (частина конструкцій обвалилась). Під завалами опинилися люди. Від ночі на місці руйнувань розбирають завали.
"З-під завалів лунають звуки телефонних дзвінків - пошукові роботи продовжуватимуться, поки не буде впевненості, що всі знайдені. Є відомості про двох дітей, які досі залишаються безслідно зниклими на місці трагедії", - зазначив сьогодні вранці міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Він зазначив, що правоохоронці також відвідують квартири в сусідніх будівлях, аби оцінити ситуацію з мешканцями.
Кореспондент РБК-Україна побував у Святошинському районі. На кадрах нижче можна побачити масштаби руйнувань.
Загалом, разом зі Святошинським, у столиці відомо про наслідки у Подільському та Шевченківському районах. Там уламки спричинили пожежі у нежитлових будівлях, а у Голосіївському - вигорів гаражний кооператив і кілька авто, уламки впали на нежитлову забудову. В Оболонському горіли дах нежитлового будинку, суха трава, автівки, склад. У Соломʼянському зафіксували падіння БПЛА на відкритій місцевості.
В результаті обстрілів виникло шість пожеж. Вогонь охопив житлові споруди, адміністративні будівлі та гаражі. Унаслідок падіння осколків спалахнули автомобілі та суха рослинність.
Згідно з останніми повідомленнями, під час нічної атаки в Києві загинуло 9 осіб, а 70 отримали поранення. Серед постраждалих є як діти, так і вагітна жінка.
У Бучанському районі Київської області зазнали травм дві жінки, які отримали сильну реакцію на стрес. Крім того, три п'ятиповерхові будівлі зазнали пошкоджень. На одному з дахів вдалося ліквідувати вогонь.
Крім того, на Київщині також пошкоджено 4 магазини, 8 автомобілів та зупинку громадського транспорту. Зокрема, у Вишгородському районі пошкоджено склад та 3 автівки. Ліквідовані пожежі в лісі та відкритій ділянці місцевості.
Також було ліквідовано вогонь на полях Броварського району. Служби надзвичайних ситуацій продовжують виконувати роботи з документування та усунення наслідків агресивного нападу.
Від масованих ударів здригався цієї ночі Харків. За словами мера Ігоря Терехова, російська армія завдала по місту 24 удари ракетами та дронами (10 ракетами та 14 дронами).
Пошкоджені - багатоповерхові житлові будинки, міська поліклініка, будівля школи, приватні обійстя, виробничі підприємства, готельний комплекс. Шпиталізовано одну людину.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що в обласному центрі зафіксовано двох постраждалих, які відчули сильну реакцію на стресові ситуації.
Він розповів також про влучання ракети, попередньо, Х-59, в лісосмугу, горіла суха трава. Пошкоджено скління вікон двох багатоповерхових будинків. Також частково пошкоджений паркан.
У селі Безлюдівка, що під Харковом, сталося загоряння очерету після попадання, ймовірно, ракети в болото. В результаті цього вибито вікна в житловому будинку та господарській будівлі, зруйновано навіс, а також пошкоджено паркан і дах приватного помешкання, повідомили в обласній військовій адміністрації.
Вночі російська армія масовано атакувала Дніпропетровщину ракетами та безпілотниками, заявив керівник області Сергій Лисак.
Павлоград зазнав потужного удару, коли сталося напад на промисловий об'єкт. Крім того, в місті постраждали житлові будинки. Вибухова хвиля торкнулася 14 багатоповерхових будівель, в яких, в основному, були пошкоджені вікна та балкони.
Серед зруйнованої інфраструктури. За попередніми даними, жертв та постраждалих немає, зазначає Лисак.
Окрім того, на території Нікопольщини ворог здійснював атаки за допомогою дронів та артилерії. Нікополь і громада Марганця зазнали обстрілів, проте обійшлося без жертв.
У Запоріжжі в результаті нападу російських терористів, попередньо, постраждали дві багатоповерхові будівлі в одному з районів міста.
На даний момент спеціалісти здійснюють аналіз ситуації. Голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федеров продемонстрував знімки наслідків подій.
В нічний час Житомирська область пережила серію повітряних атак. В результаті ворожого вогню постраждали приватні гаражі, а також виникла пожежа. Крім того, від ударної хвилі було розбиті вікна в кількох багатоквартирних будинках.
Внаслідок нового обстрілу постраждав 39-річний рятувальник, який прибув для ліквідації пожежі. Чотири одиниці техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій зазнали пошкоджень. Пожежу було ліквідовано на площі 2500 квадратних метрів.
В даний момент у регіоні активно проводиться робота з усунення наслідків, надається підтримка власникам постраждалого житла, а також функціонує комісія, яка займається швидким оформленням заявок на отримання фінансових коштів для відновлення, зазначив голова обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
У Хмельницькій області внаслідок ворожої російської атаки постраждали двоє людей.
"Один з чоловіків отримав легке поранення ноги і був направлений до лікарні. Крім того, неповнолітня дівчина отримала поріз ноги від скла. Її стан оцінюється як стабільний, і госпіталізація поки що не є необхідною", - повідомив голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.
Внаслідок нападу виникло загоряння, яке було ліквідовано працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій. Постраждав газорозподільний пункт (постачання газу не зупинено), а також дахи двох житлових будинків, вікна і двері в п'яти квартирах багатоповерхівки. Крім того, пошкоджень зазнав літній майданчик у парку культури та відпочинку.
Всі задіяні організації активно займаються вирішенням наслідків.
У Сумській області під ранок один із населених пунктів Недригайлівської громади був під ворожою атакою безпілотників.
За попередніми даними, внаслідок атаки поранено двох цивільних жителів. Також пошкоджено адміністративні та нежитлові будівлі, розповіли в Сумській ОВА.
Голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець розповів про результати атаки в своєму регіоні. Він підкреслив, що сигнал тривоги в Черкаській області звучав з пізнього вечора до самого ранку.
"Російська Федерація здійснила комплексний напад на нашу країну, використовуючи ударні безпілотники та ракети. В рамках області підрозділи протиповітряної оборони знищили 5 російських дронів", - зазначив він.
Він зазначив, що обійшлося без постраждалих. Також наразі не зафіксовано жодних звернень про пошкодження власності. Процес обстеження територій у регіоні продовжується.
Цієї ночі у Полтавській області сили та засоби ППО відбивали ракетну атаку ворога. Так, у Миргородському районі внаслідок падіння уламків ракети пошкоджено господарчу будівлю та автомобіль. Обійшлося без постраждалих.
Нагадаємо, що масована атака РФ по Україні сталася після того, як президент США Дональд Трамп сказав, що "домовленості з Росією про мир досягнуто" і "ми дуже близькі до угоди". Він дорікнув президенту Володимиру Зеленському і звинуватив його у "затягуванні війни" через те, що український лідер відмовився визнавати Крим російським. На думку Трампа, це "вкрай шкідливою для мирних переговорів з РФ".
У відповідь на критику з боку президента США, Зеленський поділився заявою колишнього держсекретаря США Майка Помпео, який займав цю посаду під час першого терміну президентства Трампа. У заяві Помпео підкреслюється, що США рішуче відкинули спроби Росії анексувати Крим і взяли на себе зобов'язання підтримувати цю позицію доти, поки не буде відновлена територіальна цілісність України.
Додамо, що переговорні треки стосовно врегулювання війни тривають. І поки у Трампа вважають, що Кремль "готовий до миру" і треба припинити війну на теперішній лінії фронту, фактично віддавши землі під контроль агресору. В цей час Путін атакує мирних українців з різного виду озброєння. Позиція ж України наступна: необхідне повне припинення вогню без умов, а потім - решта питань.